Kaip rašytojas poetą nuo buriavimo atkalbinėjo – pats prisikalbėjo


Pamenate Salio Šemerio pasakojimą, kaip jis pasikvietė Antaną Venclovą buriuoti, ketindamas tą įtraukti į šią iškrypusią marinistinę aistrą?

Istorikas Baltasis Vaiduoklis (pavardė redakcijai žinoma) surado dabar tos pačios istorijos pasakojimą nebe Šemerio, o kitos pusės – Venclovos. Čia pridedu jo nuskenuotus ir atsiųstus paveiksliukus su tekstu iš A. Venclovos knygos “Jaunystės atradimas“ (Šviesa, 1986m.) – ačiū jam už radybas!

Apie patį plaukiojimą trečiame paveiksliuke tikrai nedaug, tik tiek, kad Eliza Venclovienė čirškino kambuze dešras, Antanui ta jachta visai “neplaukė“, Salys Šemerys keikėsi daugiaaukščiais jūrininkiškais keiksmais, narpliojo begalines neaiškių pavadinimų virvutes, o ir buvo vaišinamasi ugniniu gėrimu iš keturkampio butelio (dabar būtų kokia nors “Stumbro“ produkcija – “Trejos Devynerios“ arba “Auksinė“ degtinė). Kitaip sakant, nedaug tepasikeitę papročiuose ir šiomis dienomis… ir gal todėl taip artima?

Dar du pirmi lapai apie Salį Šemerį, jo požiūrį į literatūros klasikus, kodėl jis Petrą Cvirką “kraliku“ vadino, ir kaip Vydūno citatos nepraėjo jam už disertaciją, nes Mykolaitis su Biržiška atmetė. Pasirodė man linksma – siūlau susipažinti apie vieną buriavimo Lietuvoje pradininkų.

Spauskite, didinasi:

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.