Vakaronės pas Bitlą: trečiasis sezonas atidarytas!


Išvažiuoju į aplinkkelį ir matau pralekiant… jachtą.

Ant priekabos, aišku.

Greit paveju ir jau turiu nuotrauką, nes nei už ką nepatikėsit mano žodžiu, atsimostaguodami, kad jau seniai laivės liuliukų ant krantuko daro meškučių miegeliu, tai iš kur čia joms dar tik dabar važinėtis, nepaisant fakto, kad Klaipėdoje tik vos kelios valandos iki sniego PaPų komodoras (husarai, tylėt!) pagaliau (!) išsitraukė savo “Piraniją“ (husarai… čia tik laivo pavadinimas, o ne tai, ką jūs pagalvojot!) iš vandens ant kranto, o tai ir mė-SOS jau bujas susirinko, bet tai jo negąsdino.

”Gerai, – pagalvoju fotografuodamas. – Jau žmonės į vakarones pas Bitlą su nuosavomis jachtomis atvažiuoja.“

Kitos minties, kad mums būtų ne pakeliui, ir nėra. Juolab, kad didžiausia grūstis susidariusi kaip tik vakaronės kryptimi, nes tikrai negali būti, kad tai dėl perpus susiaurintos Geležinio Vilko gatvės – juk toks Vilniaus jachtklubo magnatas, pagal sutapimą esantis ir miesto meru, čia nieko dėtas. Tikrai tikrai.

Apsuku vieno iš pietinių vandenynų kyšulio vardo žiedą ir įvažiuoju į aplinkkelį, nes tiesiai – arčiau, aplink – greičiau, ir maršrutas veda pro kapines, kur pakeliui ir vėl sutinku šią ratuotą laivę.

O šis, jau trečiasis, vakaronių sezonas pradedamas naujoje vietoje – nebe šermenų pokylių salėje prie šv. Petro ir ne mažiau šv. Povilo bažnyčios, o po Baltuoju tiltu klube G… (husarai, tylėėėėėėt!) Luck, nors kai atėjęs pamačiau, ant kokio “ekrano“ bandoma suprojektuoti vaizdą, tai L mintyse greitai pakeičiau į F (husarai, einam parūkyt?).

Įsitaisiau priekyje prie stalelio, kad geriau įžiūrėčiau, o žurnalo “Vėjo!3“ pristatymui besirengianti redaktorė Eglė pasvarstė, kad geriau kitą kartą atsinešti bures: sudėjus 69 pozoje (husarai?…) didburę (dzūk. grotą) su priešbure (dzūk. stakseliu), tai gautųsi visai neblogas variantas, ar bent jau ne prastesnis.

Personalas į mano pastabą, kad gal šitas restoranas turėtų bent vieną paklodę (kas pasakė “husarai?“) staltiesę, reagavo stoiškai kaip į retorinius pastebėjimus apie orą, o iš popierinių servėtėlių laiko lipdyti užsklandą nebuvo, nes jos ir taip ne baltos, bet mėlynos.

Kaip ten bebūtų, bet pristatymas prasidėjo tik pusvalandį dėl techninių kliūčių tevėluodamas, bet tai kajutkompanija rinkosi ne mažiau punktualiai, todėl viskas įvyko laiku. Į pabaigą net pramušė stogą (pažodžiui!) ir pasipylė vanduo (ne, nefotografavau iš solidarumo su personalu, įsijaučiančiu į jūreivio vaidmenį, kuris bando svarstyti, ar čia dabar bus parankiau denį nušveisti, ar vis tik skęstam ir reiktų bortus kamšyti).

Manau, kad tai labai jūrininkiškas ir palankus ženklas iš viršaus (pažodžiui!), kad dera šioje patiltėje rinktis ir toliau. Net jei nepavyks iš trijų maloniausių stebėti dalykų (husarai!…) kaskart matyti du dermėje: be ugnies (to dar betrūko!) – tekantį vandenį ir dirbantį žmogų.

Apie ką buvo trečiojo sezono vakaronių pas Bitlą be lašo karčiosios (nebent, iš savo kišenės) šis susitikimas?

Visų pirma, apie naują “Vėjo!3“ žurnalo numerį (ačiū Eglei už dovaną!), kurį galima nusipirkti dabar jau ir Centrinėse Gėrimų Išparduotuvėse (husarai, lygiuot!), o užsiprenumeruoti, beje, jau irgi galite, parašę egle@vejo3.lt – tik 30 Lt, ponai, ir rusas savižudis pereis rankomis visu parapetu! ir žurnalas bus jūsų – tiesiai į namus!

Kai kurios žurnalo temos yra papildytos ir pristatytos žodžiu, nes ne viskas ir telpa į leidinį, tad proga buvo pakamantinėti daugiau. Bet kajutkompanija buvo atsipūtusi ir žvelgti giliau patingėjo, kartais džiugiai tarpusavyje kleketuodami, tarsi visą navigacijos sezoną plaukiojo kas sau po Bermudus bei Karibus, o dabar grįžo į baltu kaku iš dangaus apdrėbtas Tuteišiškes, tad vieni kitų atsidžiaugti negalį.

Bitlas gi pristatė kandidatus ir nominacijas šių metų Metų buriuotojo vardams.

Aš bandžiau nominuoti Buriuotojų Šeimos apdovanojimui Olandą su Dėde Romu, turinčius ne tik “olandiškus rutuliukus“ (ša, husarai!), bet ir bemaž (nes kiek peraugusį) įsisūnytą Virgą, tačiau dar daug teks padirbėti šioje Europos Sąjungos provincialioje šalyje, kol bus netolerantiškai netoleruojama gražuliška netolerancija europinėms tolerancijos vertybėms.

Tai sąraše nominacija bus, bet tikrai pagerbimo nusipelnę nominantai ir neįtraukti (ot, tai komisijos pirmininkas Kot Morski, vadinasi… ryškiai ne toje pusėje protėviai Griunvalde kovoję!), nors, pasakyčiau, kad labai ginčyčiausi, už kurią foto turėtų balsuoti tikri buriuotojai konkurse: ar už Juozuko ant Kanarų smėlynų, ar už Romo ant Alandų uolienų

Aš pasakyčiau, kad va ant smėlio tai čia visi pozuoti driežų pozomis greiti, o tikras pasiaukojimas meno labui va taip ir lieka deramai neįvertintas šitos nepraprususios menuose tautos (ką jau ten apie Jono Meko palikimą ar Gugenhaimo muziejų kalbėti, jei Akropolis ir Ermitažas yra parduotuvės)!

Todėl agituoju nueiti į marinistinę parodą Radvilų (nepaisant to, kad tikruoju admirolu buvo šių konkurentas oligarchas Katkevičius) rūmuose ir šiek tiek pakylėti savo dvasią link nežemiškų (įvairiom prasmėm) dalykų, net jei husarai ten nelabai undines suras.

Ir primenu, kad šios vakaronės pas Bitlą yra atviros visiems, ir ne vien buriuotojams, mokėti už įėjimą nereikia, vyks ketvirtadieniais nuo 18:30 vietos laiku klube Gluck po Baltuoju tiltu.

Kitame, gruodžio 13 dieną, Rasa Varnaitė, kartu su draugu Egoi ir tėvu Andriumi apiplaukusi pasaulį laive (kuo, ne kur) “Ragainė II“, pasakos, kaip plaukė per Atlantą katamaranu Lagoon, ir kaip iš trijų laivų finišą pasiekė tik du (rekomenduoju ateiti paklausyti, nes aš tai drošiu į gimtadienį, o dar geriau, kad ateitų tie, kurie aprašymą ir čia įdės).

Taigi, Mingės anarchoburiuotojų jachtklubas “Marių burės“ savo vėluką jau kelia Vilniuje!

(iš Dariaus “Olando“ Bulanavičiaus FB albumo)

Ahoy Vilnius!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.