Marinistika

Ne apie skautus

Gal kas ir nepastebėjot, bet šeštadienį Seime buvo konferencija Lietuvos jūrų skautų 90-mečiui paminėti. Aišku, keista, kad į metų galą minima, nes jie įsisteigė tikrai prieš 90 metų, tačiau kovo 12-tą, o ne spalio 20 dieną.

Kita vertus, nekeista, nes bandžiau laiku užsiregistruoti klausytoju, tačiau į laišką, matomai, irgi atsakys kitąmet po Velykų. Draugas guodžia: nesuk galvos – ta pati kompanija, kuri ir halzzzzuoja, ir kuri taip “suorganizuoja“ kokius gelbėjimo jūroje kursus, kad niekas apie juos nežino arba per tą laiką pamiršta, o paskui tie dar spaudoje retoriškai stebisi, kad dalyvavimas negausus, nors po to komentaruose eina tiesiog potvynis pasipiktinusių (ne)dalyvių, “a kudė nesakėt !@#$%?“

Gana apie skautus. Galite paskaityti vikėje lietuviškai. Straipsnį patalpino, kaip galima spėti, irgi ne patys jūrų skautai, o nematomas vikės fronto karys Valdas Japertas. Kaip rašiau apie Rožinsko knechtą, va taip žmonėms, kurie yra “netikri buriuotojai“ arba “ne prie ko“ tik ir terūpi Lietuvos marinistinė istorija bei iš tiesų nykstantis paveldas. Rimti dėdės tam paprasčiausiai neturi laiko…

Galop, žiūrėkime pozityviai – konferenciją sau juk susiorganizavo, ar ne? Sveikinu jūrų skautus, nuo kurių, sunku patikėti, bet prasidėjo tas buriavimas jau būtent Lietuvoje (galite spėti, kas buvo iki jų pirmasis Lietuvos buriuotojas?).

Dar spauda rašo, kad jei uostamiestis duos kyšį papirks Volvo Ocean Race organizatorius 2 milijonais mokesčių mokėtojų pinigų, tai gal ir vienas iš etapų užsuks į Klaipėdą. Būtų džiugu, kad ne tik tai įvyktų, bet tuomet jau stovėtų ir minėtasis aukščiau Broniaus Rožinsko knechtas, ir gal netgi kiti – apie ką rašiau. Milijonų tam nereikia. Nes atvykę buriuotojai antraip eis tik peliukams ir bronziniams katukams nosių trinti arba ners stačia galva priburbuliavusio “Meridiano“ pavėpsoti.

Na, o kad jau navigacinis sezonas eina į pabaigą, tai lauksim vėl vakaronių pas Bitlą be lašo karčiosios (arba ir su – priklausys nuo patalpų, koncepcijos ir Bitlo organizacinių gebėjimų). Ta proga manęs vis užklausia, kada vėl rimčiau prisėsiu prie savo tinklaraščio? Rašyti tai turiu ką.

Pavasarį buvo projektas kiek modifikuoti šį tinklaraštį į on-line tipo žurnalą (jau dabar matote svečių įrašų, tiesa?), tačiau vienas toks dienraščio mėnesinio priedo redaktorius mano lūkesčius ir planus jo (veikiau kontoros) bendradarbiavimo atžvilgiu sumovė. Galima sakyti, tai yra mano problema, nes tai buvo juk ne jo, o mano planai ir perspektyvos, kai jo ambicijos, nesiteikiant net paaiškinti, kame reikalas, yra aukščiau.

Nesu linkęs kaltinti kažko, kad nepadarė to, ko tik man reikia. Juk man reikia, ne jam. Tai ir bala nematė – nėra kada liūdėti, nors techninė projekto dalis buvo su specialistais faktiškai suderinta ir net sutartis atiduota teisininkui. Tad nebus – neturiu tiek laiko ir atliekamų pinigų, kad išsukinėčiau be piggy-backing.

Tačiau kai kurios skaitytojų pastabos pastūmėjo link kitų variantų, kaip pagerinti šį tinklaraštį. Sako, kartais pasiilgstam jau ir ilgų tekstų, kai norisi ramiai ką paskaityti. Ir – problema raustis archyvuose, kai reikia ano ar to…

Trumpiau, savaitgalį užklausiau per G+ ir FB, kokie formatai geriausiai tinka transformuoti doc arba pdf tekstus su iliustracijomis į tinkamus formatus skaityklėms, ir kurios skaityklės yra tam tinkamiausios. Daugiau ar mažiau vaizdą susidariau, patarimų irgi sočiai gavau. Tikėtina, kad ateityje kelionių aprašymai po skyrelį eis ne į atskirus įrašus, bet bus sudėti į vieną patogų el-knygos formatą.

Lygiai taip pat suredaguosiu ir sudėsiu į tokius formatus (galop, tai ne spausdinta knyga, o tiesiog elektroninis gi failas) patarimus arba įdomesnius pasakojimus iš istorijos. Norėsite – galėsite parsisiųsti ir perskaityti skaityklėje (tapšniuke, planšetėje arba laptope), o jei norėsite – galėsite atsispausdinti ir įsirišti sau patys kaip knygą, kurią galite nusinešti į paplūdimį, įsimesti į laivę arba turėti namų bibliotekoje fizniniu, o ne elektroniniu pavidalu, ir be interneto ar wi-fi poreikio. Nors ir veršio odos viršeliais su bronzinėmis raidėmis kaip kokį “Mein Kampf“.

Ne, viskas bus nemokama, nes jau čia ir taip yra sudėta nemokamai. Autografą irgi galėsiu duoti, net jei viršelius įrišite ne veršio odos. O tinklaraštis liks kaip tinklaraštis iš tiesų, nors šis rašymo ir bendravimo formatas internete ir miršta – viską pakeitė socialiniai tinklai ir būtent toks jų trumpalaikis, bet greitas, žinutės perdavimo ir bendravimo būdas. Jei nekeisiu čia pats, tai numirsiu kaip mamutukai nisos Tylos (sala Dodekanese).

Labai tikiuosi, kad darbai nebetrukdys man užsukti čia dažniau. Ir jei kažkur krapštausi, tai, žinokite, krapštausi prie kokio pdf, epub ar mobi formatavimo (net jei nesigirdi ataidantys keiksmai visiems kibernetiniams dievams).

Ahoy!

Reklama
Standartinis

2 thoughts on “Ne apie skautus

 1. Teko rašyti apie Jūrų skautus. Atsimenu, didžiausią nuostabą sukėlė tai, kad jie – kauniečiai. Atrodė, kaip čia taip, Jūrų skautai ir ne iš pajūrio. 🙂

  Patinka

  • Skipper.LT parašė:

   Pamariškiai šiek tiek šaiposi, bet tiesa ta, kad tikrai Kaunas yra Lietuvos buriavimo sostinė. Iš vienos pusės – gerai, nes ten stipriausia ir sporto buriuotojų parengimo bazė, ir tinkamos sąlygos (top čempionai iš ten).

   Iš kitos pusės, tai, kad Kaunas nėra pajūrio miestas, neleidžia buriuotojams laimėti jūroje, kur dabar dažniausiai visos regatos ir vyksta: a.a. G. Mincę, sako, užsupdavo, o Gintarė tiesiai sako, kad jūroje, kur banga ir stiprūs vėjai, jai prastai sekasi (Londone šiemet pranoko pati save, bet kaip pasaulio čempionė nepateko į trejetuką). Kai tik lygus vanduo ir reikia gaudyti škvaliukus (Kauno marių sąlygos) – taip mūsiškiai nepralenkiami. O va jūroje galimybės treniruotis net neturi…

   Ir mūsų jūrų skautai tokie be jūros. Tarpukario nors budžiai jūra plaukiojo, o dabartiniai tik dėka Vizbaro ir “Brabander“ ten išplaukia, o ne savo jachtomis.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s