Antroji Lietuvos vėliava 2


Kartais gyvenimas vožteli kaip betoninis greitkelis bokseriui per snukį, po ko tas tampa kreivakoju buldogu, todėl va šis įrašas ir man vėluoja bene dvi savaites. Tačiau geriau kiek vėliau, nei niekada.

Nes visai netikėtai kaip atsakymas į Valdo Japerto straipsnį “Antroji Lietuvos vėliava“ atėjo man laiškas su papildymu. Vos pamatęs, iškart paprašiau leidimo publikuoti ne tik informaciją, bet ir ten prisegtas nuotraukas! Ir štai kodėl.

* * *

Nerijus Treinys rašo:

Labai įdomios tos laivybos istorijos. Šiek tiek domiuosi prieškario Lietuvos istorija. Siunčiu vėliavos foto – originalai Baltimorėje JAV. Manau patiks.

Ne tas žodis! Didelis ačiū!

Štai, Valdai ir kolegos, kaip iš tiesų atrodo Lietuvos tarpukario karinio laivyno vėliava originaliai:

Toliau Nerijus Treinys rašo:

Vėliavą pirko ir JAV turi žinomas lietuvių kilmės kolekcininkas Henry L.Gaidis. Jis geras mano draugas. Galite jam (angliškai) parašyti laišką ir gauti pilną istoriją kaip tą vėliavą pirko JAV. Apie tą vėliavą Lietuvoje niekas nežino, Jums pirmam atsiunčiau nuotraukas. Esu buvęs pas Henry JAV, mačiau jo kolekciją. Prisiminiau, kad jis ten bendravo su gyvu P.Labanausku ir turi keletą jo originalių daiktų ir t.t. Henriui galite rašyti, kad adresą gavote iš manęs, jis didelis Lietuvos patriotas ir Jums būtinai atrašys.

Tokios relikvijos neturi, kiek žinau, net mano mylimiausias Lietuvos Jūrų muziejus Klaipėdoje! O publikuojama viešai, matyt, irgi pirmąkart tik čia – ir dar spalvotai.

Aš esu dailininkas, labai noriu atkurti prieškario Lietuvos jūreivių (karinių ir civilinių) uniformų piešinius, renku informaciją. Jeigu prisijungtumėte, galime bendrai sukurti kokį straipsnį ir panašiai.

* * *

Tai va, gerbiamieji, kaip suprantate, tęsinys bus, ir dar ne vienas. Sėdu rašyti laišką ponui Henry L. Gaidis.

Iš tiesų, įdomu ir vėliavos įsigijimo aplinkybės (bijau pasvajoti, bet būtų šaunu, jei čia būtų ta pati vėliava, kurią nusikabinęs P. Labanauskas naktį išsigabeno iš Lietuvos, atėjus jau sovietams), ir vokiška vėliavos markiruotė (tikėtina, kad vėliavas paprasčiausiai gamino Vokietijoje pagal užsakymą arba vietiniai memelanderiai, užsispyrusiai nenorėję keistis savo lietuvninkų pavardžių, kaip antai buvęs Berlyno meras Woweris, ir kalbėjusių gimtaja vokiečių šneka, kaip dabar lenkai iš visokių Tuteišiškių aplink Vilnių).

Būtų įdomu sužinoti ir daugiau istorijų apie Povilą Labanauską, ir kokius jo daiktus turi. Mane taip pat domina ir Labanauską pakeitusio Juozo Tamašausko likimas, apie kurį čia jau rašiau keliskart, padedamas Valdo surinkta informacija.

Kaip ir būtų gerai, kad pasidalintumėte savo turima informacija apie Lietuvos jūreivių uniformas. Labai noriu suvesti su Lietuvos Jūrų muziejumi dėl bendradarbiavimo, nes uniformų ekspozicija tikrai papuoštų tikraja to žodžio prasme.

Tad likite ne tik prisijungę, bet ir rašykite!

Komentarų: 3

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.