Paskutinė vasaros diena


… pagal kalendorių.

Bet ne paskutinė diena buriavimo sezonui, ir dar bemaž mėnesį lietuviai buriuotojai džiaugsis (vis šaltėjančia, tiesa) Baltija ar vėjais mariose bei ežeruose. Kai kas pratęs vasarą Kroatijoje, Graikijoje arba Turkijoje. Kur ir buriuoti būtų galima, iš esmės, ištisus metus, tik kad žiemą ne vienas mūsų buriuotojas tampa slidininku ir patraukia į kalnus kaulų laužytis bei galūnių išsisukioti. Kurie nemyli savo kepenų – eina į tradicinėmis tapusias Vakarones pas Bitlą.

Šiemet aš iš esmės nebuvau netgi netikras buriuotojas – buvau iš viso neburiuotojas. Priplanavus, Kikentojas Aukštybėse nusprendė pasidaryti sau pramogą mano sąskaita. Kaip laisvamanis, negaliu labai jo dėl to kaltinti, tiesą sakant. Visaip būna. Bet bus aprašyta kelionė į Skandinaviją ir susitikimas su galeonu “Vasa“.

Nes nežiūrint to, šiemet dukart perplaukiau jau Baltiją. Tiesa, keltu – iš Rygos į Stokholmą ir iš Karlshamno į Klaipėdą. Ir dar pervažiavau ją automobiliu tuo pačiu Kopenhagą su Malme jungiančiu tiltu ir tuneliu. Tiek to “buriavimo“.

Vakaras Rygos įlankoje (mano foto)

Žinau, kad dar nuo burių negrįžtat, todėl labai daug rašyti čia neskubėsiu. Rašyti turiu apie ką (antai vien prieš kelias dienas aiškinomės skirtumus tarp fregatos ir kreiserio, ir ar “Bismark“ vadintinas lengvuoju linijiniu laivu). Ir temų pamėtėja pati aplinka – kad ir apie sraigtasparnių pirkimą SAR gelbėtojams, kurie pavaldūs kariškiams. Juk SAR yra tiesiogiai ir gyvybiškai svarbūs mums, buriuotojams, tad tik priekaištaučiau, kad nenaudojamų (pridėsiu – tyčia nepanaudotų opozicijos savivaldybėse) lėšų skyrimas iš renovacijos fondo atliktas, o ne iš kompensuojamųjų vaistų fondo, kuris dydžiu yra panašus visos valstybės administravimo išlaidoms.

Žiūrėdamas pro langą į lėtai žydru dangumi slenkančius debesis, galiu tik šyptelėti, kad ne vienam toks puikus oras ir savaitgalis ant nosies nuplauks be plaukimo – rugsėjo 1-oji vis dar išlieka prioritetinių rūpesčių diena, atmetant norą (ir laivės šauksmą!) išmauti paburiuoti. Na va taip jums ir reikia, pasakysiu piktdžiugiškai ir parodysiu savo ne tik smailą (gerai, kad ne dvišakį), bet ir ilgą liežuvį!

Šiandien taip pat yra ir Laisvės diena bei Tarptautinė tinklaraštininkų diena. Dėl ko aš jus irgi sveikinu!

Ahoy!

Komentarų: 1

  1. Atgalinis pranešimas: Sezono… atidarymas? – Skipper_LT

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.