I got style, baby!


Like this, like that, yo!
I’m glad I met yo’!

You got style!
You got style, baby!…

– SKAMP “You Got Style“

* * *

Be abejo, stilingiausio tinklaraščio rinkimai ir supermamiški vienas kitam virtualūs bučinukai paprastai siuntinėjami metų pradžioje, tai, klausimas, ko aš čia dabar prabudau vos ne po pusmečio ir spirgu šia tema?

Tai todėl, kad mano tinklaraštis šioje vietoje kaip skipper.lt startavo kaip tik prieš metus, 2011 metų gegužės 18 dieną – štai todėl! Šiandien dar yra ir Tarptautinė muziejų diena – savo ruožtu, sveikinu populiariausią ir man tikrai mieliausią Lietuvos muziejų, kurio ir tinklapis labai lakoniškas ir aiškus (muziejus.lt) – Lietuvos jūrų muziejų!

O kiek apsilankymų sulaukė skipper.lt per tą laiką?

Pernai metais buvo iš viso 15965 peržiūrų, vidutiniškai po 70 kasdien. Šiuo metu, kai rašau, turim jau virš 25000 nuo metų pradžios tik per šiuos metus ir vidutiniškai po 182 per dieną. Ne tai, kad giriuosi – viešinu informaciją potencialiems reklamos užsakovams, kurie, rupūžės, turėtų už durų tiesiog tuntais grūstis, mano telefonas skambučiais plyšauti, o el.p. dėžutė būti perpildyta užsakymų brukalu… tačiau viso to nėra, todėl ir sakau: nu, rupūžės gailiūgos, ne kitaip!

Ir, jei leisite, duosiu tik tokią pastabą, nes žinau, kad skaitote ne vienas kaip tik darbo metu, o kai kurių darbas su “rupūžėmis“ susijęs: reklama TV yra brangiausia, o TV pagal tyrimus žiūri tikrai ne pinigingiausi pirkėjai, tad jei jūsų pirkėjas yra ne tas statistinis “provincijos miestelio namų šeimininkė žemomis pajamomis“, o išsilavinęs ir daug mokesnis pirkėjas, kuris yra ir praprusęs bei kasdienis interneto vartotojas, tai nustokite švaistyti pinigus neefektyviai reklamai – namų šeimininkės jums irgi padėkos, kai muilo operos savo produkto intarpais nepertraukinėsite!

Maža to, reklamos efektyvumas internete yra ir daug aiškiau apskaitomas. Keista, kai marketingo skyriuose dirba iš esmės jaunimas, bet sprendimai kažkodėl priimami po senovei, nes “visi taip daro“. Į lyčių skirtumus (marketingo skyriuose dažniausiai sutiksite merginas) ir dėl to priimamus pagal tą logiką sprendimus (jachtos – čia gal labiausiai nedėkinga tokiu atveju sritis), tai nelįsiu, nes būsiu kokios nors femi-nazi apkaltintas seksizmu, nors nuorodos žemiau turėtų teigti visai ką kitą, bet kai plaktukas rankoje, tai aplink matai tik vinis.

Gana tų nukrypimų ir užskubėjimų – grįžtam prie temos!

* * *

Aišku, mano tinklaraštis, jei kalbėtume apie dizainą ir apipavidalinimą, ir taip buvo draugų pripažintas stilingu dar pernai vos startavo – “geriausias dizainas“, sakė jie (nors, matyt, turėjo omeny “iš to, ką matėme tavo prikurto, tai gal daugiau nebevark“?). Tai gal pakaktų jau būti pripažintam ir nebesukti daugiau galvos, once and forever?

Bet šiemet net du (!) tinklaraštininkai prisiminė mano tinklaraštį ir jį nominavo šiam virtualiam apdovanojimui Stylish Blogger Award 2012! Ačiū jiems už paminėjimą!

O kas ignoravo – ignoruosiu juos ir aš čia stoiškai (nors patyliukais per RSS skaitysiu ir nesakysiu; taip, Siga, tave tas irgi liečia!).

Aš, tiesą sakant, taip ir nesupratau, kame čia tas mano stilingumas (aniedu, prisipažino, kad nelabai žaidimo gilesnę esmę irgi suprato, kas vis tiek netrukdė jiems paskirti apdovanojimus man…), bet nepulsiu gi kaip padori gimnazistė iš katalikiškojo internato į besikuklinančiojo pozą (ne, tai ne keturpėsčia, husarai!), kad “ačiū ačiū, kam tos gėlės – užteks ir pusės litro“.

Netgi kai kolegos, iki tol gausiai rašę buriavimo temomis, kažkodėl ėmė ir pastarąjį pusmetį visiškai aprimo, tai ir šioje kategorijoje varžytis paprasčiausiai net nebėra su kuo – rašyk, ir bus tau laimė bei gėris, nes būsi ir taip pastebėtas? Tiesa, kai ateina buriavimo sezonas, tai lankomumas ir čia, kaip matau pagal statistiką, ima kristi, kas yra visiškai natūralu, manau. Tikėtina, kad ir mano įrašai pasirodys nebe taip dažnai, kaip iki šiol.

Kaip bebūtų, aš dėkoju anai porai (dar bus žemiau), o dabar pamaniau, kad tai tiesiog yra gera proga ne tiek išskirti stilingiausius, kiek parekomenduoti bent septynis (šis skaičius konkurso sumanytojų laikomas laimingu ir pakankamai stilingu?) tinklaraščius iš savo RSS skaityklės, kurie iš tikro išsiskiria tame sraute kaip kitokie – savo stiliumi ne tik apipavidalinimo, bet, svarbiausia, rašymo.

Galvodamas apie 7, kuriuos parekomenduočiau, primečiau, kad skaitau ne vien apie buriavimą, todėl ir šitas septynetukas nebus toks specializuotas. Išskirsiu po du anglų (4-5) ir rusų kalbomis (6-7), o tris – lietuvių (1-3).

* * *

1. Skipper.lt Ai ne, savęs negaliu gi…

Todėl tebūnie šita vieta iš viso simboliškai niekieno neužimta, nes tikrai verta suminėti buriuotojiškus dar bent tris, įskaitant ir vieną švediškąjį, vieną hipiškąjį, ir vieną tikrai uostamiestiškai papingą plėšriažuviškąjį, ir dar du, kurie rašomi uždarai arba privačiai, nors su buriavimu neturi nieko bendro.

Ir ne todėl, kad niekas nevertas, bet kad nebūtų tuščio ginčo, kuris čia yra Nr.1, kadangi paskesnių nelabai kas vertina nugalėjimo prasme. Juk patys supratote, apie kuriuos aš čia tik ką prasitariau, ar ne? Todėl kiti – grynai abėcėlės tvarka ir pagal tautybę, o trimis kalbomis pasiskirsto jau tolygiai poromis.

 

2. Giedrė – viena iš tų, kuri mane rekomendavo. Bet nusipelno ne vien todėl – jei tikrai norite pamatyti, kaip žurnalistas(ė), kuriam(iai) tikrai patinka jo(s) profesija, rašo tinklaraštį kaip profesionalas(ė), atitinkamai ir žiūrintis(i) į tinklaraštystę, tai jos pavyzdys yra būtent tai!

Aš suprantu, kad rastumėte dar ne vieną žurnalistą ar netgi redaktorių, rašantį tinklaraštį, ar rašto žmones, kurie išnaudoja tinklaraščius savo žinomumui, nes tai padeda jiems parduoti tekstus žiniasklaidoje (ar save plačiau mass media), bet būtent Giedrė čia išsiskiria tuo stiliumi, kurį aš apibūdinčiau kaip: “kad jau mano tokia profesija, tai tebūnie dalis šios profesinės aistros čia, nes tai ne asmenraštis ir ne žiniasklaida“. Benchmark.

Tiesa, dar jai irgi patinka katukai.

 

3. Grumlinas – jei nežinai Grumlino, tai pasitikrink, ar turi internetinį ryšį, ir jei pornūškės on-line kanalas veikia (tuoj galėsi grįžti, nedaug liko teksto skaityti!) – tai ar iš tiesų moki naudotis naršykle! Lietuviškoje blogosferoje jo nežinoti neįmanoma, nes lietuviška tinklaraštystė prasideda ir baigiasi Grumlinu. Jei nebūtų iš esmės geras, tai jo trademark būtų blogas.lt, nes jis yra visas blogas tinklaraštis ant taškas el tė. Tikras vardas – Gintaras Rumšas (susirasti G+ bei FB ir tučtuojau uždrauginti!).

Kaip jis viską suspėja, nes temos nuo papų pinapų iki kokių japonų koloboracinės indusų driskių kariaunus su lietuviška Trispalve, nuo kasdienių istorinių datų ir komentarų iki jo mylimų Citroen automobilių, lego, žemėlapių, dvarų, ir dar velniažinko, įskaitant pomėgį basetams?

Privačių tyrėjų komanda, kuri nenorėjo atskleisti savo tapatybės (ne, jų pavadinimas neprasideda nei “eks…“, nei “seks“, bet tikrai suseks, jei turėsite seks ne su savo, kuri greit taps eks), pateikė nenuginčijamų įrodymų, kad jis laiko jam kiaurą parą dirbančių palėpėje tuziną nelegalų kinietukų, o rūsyje turi įrengęs pasilinksminimų kambarį su grandinėmis ir rimbais dar porą patyrusių internetinių gnomų bei trolių (nepatvirtintais gandais, vienas psichinės ligoninės vardo trolis yra pabėgęs kažkada iš šiojo rūsio, bet apie jį duomenų neturi netgi pipedija, kuri, nepatvirtintais gandais, yra šiojo bei dar kelių kalbainiškų atplaišų nesantuokinis vaikas).

Turėti RSSe Grumliną – turėti viską, ko reikia gyvenimui su RSS. Nuff said.

 

4. Alex and Taru – porelė neskubriai plaukia jachta savo malonumui aplink pasaulį. Tiesą sakant, rašo ir visą tą tinklaraščio jaukumą bei stilių iš esmės kuria tik Taru (suomė pagal tautybę, bet gana netipinė, mūsų supratimu), nes Aleksas (pietietis – ispanas, berods) daugiau užimtas praktiniais reikalais, nors kartais išlenda su techninėmis laivo ar remonto detalėmis. Gal todėl pavadinime jau pakeitė į Taru & Alex? Kitu visu laiku, na, atrodytų, visiška tuštutė, čiauškianti belenką (aha, ten yra ir rubrika apie filosofiją…).

Bet kai geriau įsižiūri, va tas stiliukas gal ir užkabina – ypač nuotraukos ir išstambintos detalės, netgi jos pasibėdavojimai apie pagirias ar figūros priežiūrą, ką ten užkandžiavo ar… netgi tie amžini moteriški apie šmutkių spintą ir kad nėra kuo apsirengti (nors tose platumose nelabai ką ten iš viso reikia rengtis). Kol negali pats plaukti ir mėgautis, tol belieka sekti šią istoriją. Čia viskas tarsi vienos neskubrios nesibaigiančios atostogos, nėra skubėjimo, nėra jokių iššūkių, nėra audrų, viskas apie jachtas ir gyvenimą joje tikrai mergaitiškai ir… tikrai stilingai.

Nuoširdžiai sakau: nežinau, kodėl kažkada užkabino (svajonė?), nes ją net dėl per atviro nuogumo sukritikavo ir ji sumišo (tad nuorodoje – maksimumas, ką rasite), bet seku vos ne nuo pačios jų pasakojimo pradžios, kuomet tik įsigijo buvusiąją savo jachtą ir rengėsi išplaukti, ir dar iki šiol nesuprantu, kas vis užlaiko iki šiol nemesti, o racionalaus paaiškinimo neturiu. Jei plaukčiau aplink pasaulį, tai tikrai norėčiau tokios metraštininkės (na, Aleksas joje rado kai ką daugiau, bet čia palikime jų stilingos kajutės, kurios nuotraukų irgi rastumėt, reikalui).

Gal tai – kaip savotiška terapija ar pabėgimas į jachtą ir šiltus kraštus?…

 

5. John Vigor – jo tinklaraštis (spausti ant blog viršuje) visiška priešingybė! Va čia tikrai rasite apie jachtas ir jachtingą iki pačių kaulų smegenų (ar derėtų sakyti iki paties kylio balasto?), bet viskas pateikiama labai lengva, žaisminga ir patrauklia forma.

Jo Sailing Encyclopedia buvau netgi atsisiuntęs į išmaniuką, bet siūloma nemokamai tik bandomoji versija, tai galėjau pasiskaityti tik savaitėlę – gerai, ištaikiau kaip tik Velykoms, tad nors per “šventes“ nenuobodžiavau. Iš tiesų, jei imsite skaityti archyvus – pakibsite ilgam. Tam tikra prasme, jis yra ir man pavyzdžiu, kaip derėtų rašyti tinklaraštį apie buriavimą, ir ne vien temos žinojimu. Neketinu kopijuoti, bet pasimokyti radau ko.

 

6. Andrej Šarkov – rusų kreiserinio klubo prezidentas ir įkūrėjas. Kadangi yra leidėjas, tai klubas turi netgi savo leidinį “Byl“ (ne “pyl“ – gėriau, o rusiškai su kietinamuoju ženklu netgi gale: “buvau“!). Kodėl taip vadinasi?

Tai jis buvo vienas iš tų, kuris organizavo buriuotojams pirmąją Archipelago Ekspediciją – rusų laivyno Egėjo (vadinto Archipelago) jūra mūšių ir bazių keliais, o tuomečiams admirolo Grigorijaus Spiridovo ekspedicinio korpuso (viskam vadovavo imperatorienės favoritas grafas A. Orlovas) dalyviams netgi su tokiu užrašu medalis buvo nukaltas ir Jekaterinos II įteikiamas tuomečiams dalyviams.

A. Šarkovas savo tėvynainiams pristato per buriavimą būtent jų primirštos istorijos įvykius per lankomas vietas – praktiškai. O ir šiaip temų randu įdomių (Archipelago Ekspedicijos dabar ten užima jau mažą dalį vietos) – kai kurias net norisi papildyti čia, ką, manau, anksčiau ar vėliau irgi padarysiu.

 

7. moscamosca – autorius Filas Suzemka yra savotiškas buriuotojas “netyčia“ (dukart perburiavęs Atlantą – pirmyn ir atgal, o trečiąkart – uždarydamas kilpą…). Įdomiausia, kad jis turi universitetinį religijotyros mokslinį laipsnį, todėl į visą religiją (stačiatikybę) ir susijusį su tuo meną žiūri su gera doze ironijos.

Rašo savo tikrai sunkiai pakartojamu, bet lengvai skaitomu ir lakonišku stiliumi, kas kelios pastraipos parinkdamas atitinkamas iliustracijas. Pasakyti “stilingas“ – čia nieko nepasakyti! Čia reikia skaityti – vietomis literatūriniai pasažai, paremti tikrais įvykiais, nurauna stogą. Ir ne tik rašo – dar ir filmuoja bei sukuria nedidelius pasakojimą papildančius klipus kaip atskiras istorijas, o ten jau – menas mene. Kas nestebina – yra vienas iš reklamos agentūros kūrybininkų.

Gaila, kad kiek dėl įvykių Rusijoje bei asmeninių pažinčių savo archyvą pacenzūravo – jei dar suskubsite rasti sarkazmą dėl “žvalgybininko, kalbančio Getės ir Šilerio kalba“, tai jo atsiliepimas apie Rusijos kariuomenę bei laivyną, ir tą beprasmį istorijoje rusų kariavimą per “ura!“ ir patrankų mėsą (tai buvo būdinga ne vien sovietmečiu – tai ir yra “rusiška kariavimo tradicija“), jau nebeprieinamas (o ten taip išsamiai ir talpiai keletu pastraipų buvo visa esmė išreikšta!).

Kaip bebūtų, skaityti turėsite ką, jei dar neįsitraukėte, ir mano parinktas septynetukas (na gerai – šešetukas, todėl palieku įsitraukti savo nuožiūra, ką tik benorėsite) vertas to. Bent jau atitinka stilingumo kriterijus ir mano skonį.

* * *

Po to sako, kad dera paskelbti kažkokius 7 faktus, kurių nežino skaitytojai, tai aš juos sudėliosiu kaip galvosūkius (sprendimus galite sumesti į komentarus žemiau):

1. Kaip ir Giedrė, esu labai daug domėjęsis Japonija, jos istorija ir kultūra, atradęs sau Okinavą, o apie kovos menus ir jų istoriją galėčiau pliurpti neužsičiaupdamas. Taip, vien karate domėjimasis ateina nuo 1986-tųjų, o šiuo metu studijuoju okinavietišką karate Goju-ryu pas Bob Honiball nuo tos dienos, kuomet jis atsikėlė gyventi į Lietuvą (ir dar nebuvo klubo – pradėjom jo pirmame bute svetainėje). Bet iki tol pirmąjį formalųjį atestavimą gavau ne iš jo, ir netgi ne karate, o 1993-čiaisiais iš Paul H. Johnson, a.k.a. PJ… korėjietiškame kovos mene, kuris dabar yra olimpinė sporto šaka – apie ką aš čia?

Ne Giedrė, nors galėtų… – taip jūreiviškai atrodo japonių gimnazisčių uniformos (žavu, tiesa?)

2. Kaip ir Grumlinas, šiuo metu dažniausiai vairuoju Citroen automobilį. Koks tai prancūziškas modelis, jei jį sukūrė japonai, o surinkinėja čekai?

Grumlino mašina visada irgi prižiūrima (slapta foto iš Grumlino garažo – o jūs manėte, kad tai kinietukų darbas?!)

3. Kaip ir Aleksas, kažkuo, matyt, esu panašus iš pirmo žvilgsnio, ką Taru toleruoja, nors moterys dėl to paprastai skundžiasi. Įsigijau berašydamas bakalaurinį darbą, ir toks va dabar mano stilius (ar derėtų sakyti imidžas?), nes apsižiūrėjau, kad tas labai pravertė mano “praeitame gyvenime“. Ne apie darbą, bet apie ką aš čia savo išvaizdoje?

Kapitonas Jack Sparrow – iš tos pačios kompanijos!

4. Kaip ir John Vigor… na, vieną sentenciją iš jo netgi įsidėjau į savo profilius skype (o gal ir FB). Nesunku bus rasti, tai kokia tai mintis, tapusi man irgi kaip leitmotyvu, kuri puikiausiai tinka visiems buriuotojams pagal jų dvasią?

5. Kaip ir Andrėjus, aš neturiu savo jachtos, todėl mano buriavimas, kaip ir jo, iš esmės yra čarterinis. Bet kaip ir jis – mėgstu domėtis vietomis, į kurias plauksiu, tačiau ir nuvykęs, kaip ir jis, atrandu vis kažką naujo. Jei jo vardo vėliava yra Rusijos laivyno, tai mano vardas savo kilme yra iš tų jūrų, kuriose jis rengė savo ekspedicijas. Koks mano vardas? Su kokiais antikiniais graikų dievais iš tų apylinkių mano vardo kilmė siejama?

Karl Lagerfeld parengtas Pirelli 2011 metų kalendorius su antikiniais graikų dievais

6. Ir čia pat klausimas, pratęsiantis pastarąjį apie dievus (nes juk reiks sudėti 7 faktus!): kokia tema dar galėčiau rašyti, kuria domėjausi nuo vaikystės, tačiau nesu rašęs nei vieno tokio tinklaraščio, nes ji – “per daug aukštai“?

Padėsiu: tas muziejus JAV yra nemokamas (nes ten visi nacionaliniai muziejai yra nemokami), ten praleidau visą dieną ir vis dar noriu, trijulės vardus žinau atmintinai, o panašiai susijusiame uždarame miestelyje netoli Maskvos buvau sovietmečiu, kur ekskursiją vedė vienas iš pabuvojusių “ten“, ir vieną multimilijonierių tikrai gerbiu už tos temos praktinį vystymą ne kaip valstybinę, o jau privačią iniciatyvą.

Sako, kad tai dabar – irgi buriavimas…

7. Kaip ir Filas iš mosca_mosca, mėgstu maudytis visiškai nuogas esu Bareboat Skipper ir VHF Radio Operator pagal tarptautinę buriavimo mokymo programą. Kokia tai mokymo sistema (oi, nesunkiai ir čia rasit!) arba kaip vadinasi toji organizacija?

Faktas, kuris turėtų būti pagal taisykles čia nežinomas (nes gi rasite, šelmiai!), todėl papildau: buriavimu ir marinistika bei jūra susidomėjau gerokai anksčiau už karate, nuo kurios pradėjau septynetuką – todėl ratas užsidaro, tik nuo klausimų išeinu prie atsakymų, ir…

Šįkart lauksiu komentarų iš jūsų!

Ahoy!

Komentarų: 12

  1. Aš įpratęs skaityti originalo kalba, o dažniausiai išmaniąjame per RSS. Tai ten translate nelabai išeis. 🙂

   Patinka

  1. Manau, kad tas “nenatūralumas“ ir yra jos toks stilius. Labai bėdavojosi, kai jos macas nuduso: ne tiek dėl to, kad tekstų neįdės, kiek… kad negalės fotošopinti.

   Pirmoji nuoroda neįsideda į RSS – forbidden URL, kad su blogspotu yra dažnas reiškinys. Kitų dviejų neperskaitysiu, nes prancūziškai nemoku (nors ten viename matoma mergikė labiau mano skonio, nei Taru).

   Patinka

 1. Nu ačiū, ačiū už paminėjimą, reiktų tuos žodžius atsispausdinti ir įsirėminti, bo mano tuščiagarbiškumą drūčiai paglostė 😉

  Patinka

  1. Tai ačiū jumi už paminėjimą mumi!

   Aš tik dabar spėlioju, ta proga kinietukai gaus laisvadienį, ar bus priversti dirbti viršvalandžius, kad pateisintų pagyras? 😉

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.