Galvės taurė: anonsas


Ko žmonės traukia į Trakus?

Vieni prisimena kibinus – tokie karaimų cepelinai. Ir Trakai pirmiausiai daugeliui su šituo patiekalu asocijuojasi.

Dar kiti sako, kad Trakai – tai visų pirma pilis (aišku, salos pilis, nors yra dar viena gi!), ir dažnas gal prisipažins, kad Trakų pusiasalio pilyje (va, dar viena!) vykstanti Viduramžių šventė su riteriais, lankininkais (esu gerai įsmeigęs strėlę po kraigu – turbūt, pelniau toliausio šūvio dievui į langus prizą) ir budelio sadomazochistiniu performancu, pričiupus kokį žioplį trinkoje, yra bene geriausia, kuo Trakų savivaldybė reprezentuoja šį daugelio Lietuvos totorių ir karaimų gimtajį miestą.

Vilniečiams paprastai Trakai yra kaip priemiestis, iki kurio važiuoti ne ką ilgiau, nei Belmonto, Pavilnio, Žaliųjų ežerų ar netgi Senamiesčio (jei jau judėti priešinga linkme): čia praburzgina įvairaus plauko motociklininkai, čia atvyksta šeimos su vaikais šiaip paslampinėti arba ledų (bandę su pipirais?) ar šokolado (pirmiausia Lietuvos šokolado meistras AJ čia ir yra atidaręs savo cechą ir šokoladinę kavinę) pasmaližiauti, čia koks jaunuolis be užpakalinių minčių ir romantiškai nusiteikusią merginą išnuomota valtimi pairstyti prikalbina…

* * *

Ir jei jau apie vandenį prakalbom, tai leiskite priminti, kad būtent Trakuose yra seniausias jachklubas Lietuvoje (garbė atitenka lenkams – 1929m., gi lietuviams atitenka nekokia šlovė tą palikimą, sukeitus paskutinius skaičius metuose, prapilti, nors pokariu tai buvo Lietuvos SSR buriavimo sporto centras ir pagrindinė bazė), tad einantys į pilį neretai yra sugundomi ir laive po Galvę būti pavėžinti, nekalbant jau apie vestuvininkus, kuriems tiesiog privalu paburiuoti, kol teks stalą iš svotų išsipirkinėti ir paskui vienas kitą dusinti lūpomis, skambant “karti karti, degtinė karti!“

O Galvės buriuotojų klubas “Gero vėjo“ organizuoja regatą, kuri šiemet žada būti azartiškesnė ir patrauklesnė, nei iki šiol, ir dar, kas geriausia, jums gi paspoksoti tikrai nieko nekainuos (paprastai į kitus sporto renginius reikia pirkti bilietą), o akį ir romantišką (bei azartišką) širdį džiugins!

Kadangi man irgi viskas “čia pat“ (iki Trakų – pusvalandžio neužima), tai, gavęs pranešimą apie regatą (manau, kad plačiau perskaitysite ir spaudoje), iškart perklausiau vieno iš organizatoriaus Manto Klimantavičiaus, kas čia kaip bus, ir kame tie įdomumai, norintiems pažioplinėti (geriau Trakuose atsidurti tuo metu ne atsitiktinai, o susiplanuoti – piknikas ir reginys viename!).

* * *

Taigi, pati regata “Galvės taurė“ vyks trejas dienas – po dieną kas mėnesį: gegužės 27, birželio 16 ir liepos 21d.

Kiekvieną regatos dieną, o pradžia yra numatyta 12 val., tai pats tas laikas pasiimti į vieną ranką kibiną, o į kitą – kad ir binoklį, bus trys plaukimai (vienas trunka maždaug valandą, tad planuokite kibinus ir gaiviuosius gėrimus atitinkamai kokioms 4 ar net 5 valandoms). Kadangi, primenu, čia yra buriavimas, tai dievų malonė vėjo paskyroje duotuoju laiku ir duotojoje vietoje yra itin svarbi (kiekvienas sukalbėtas rožinis, atminkite, Dievui į ausį!), antraip, tektų kažką keisti.

Šiemet ir regata startuos nebe iš jachtklubo, nes startas vyks pačiame ežere. Buriavime yra priešstartinė procedūra, ir tuomet vyksta grūdalynė, kuris užims geresnę poziciją startui. Vien šitas pats renginys kitąkart yra įdomesnis ir už plaukimą: čia ir azartas, ir taktika, ir gudravimai, ir tai, ką mūsų krepšiasvydžio aistruoliai vadina “kova po krepšiu“. Todėl nepraleiskite starto – patariu!

Bet ir plaukimo trasa šiemet vyks nebe aplink salas – bus išdėstytos posūkių bujos. Todėl žadama daugiau burių kilojimų, laviruočių, aktyvesnio plaukimo. “Ambersail“ škiperis Simonas Steponavičius, sako, jau rankas trina iš džiaugsmo, kaip bus smagu! Galvės ir šiaip akvatorija nėra didelė, o čia dar viskas vyks ir gana kompaktiškai.

Aš paklausiau, o iš kur geriausiai spoksoti?

Mantas pataria rinktis Slėnio kempingą bei Tiškevičiaus rūmus – ten prieš akis vyks pats tas sportinės klasės rungtyniavimas. Trakai čia neatsilieka nuo Klaipėdos, kuri lyderiauja diegiant Lietuvoje ORC handicap standartą – jei šita formulė nieko nesako, tai nenusiminkite, nes geram laikui tai įtakos neturės. Tiesiog tai reiškia, kad modernėjam. Ir gal bus mažiau kibimo į atlapus, perskaičiuojant varžybinius balus.

O jei būsite prie Pilies arba kavinių promenade, vadinamame “Paryžiaus krantine“, tai čia matysite šeimyninės (laisvosios mėgėjų) klasės regatos dalį.

Mantas taip pat prašo, kad, jei išsinuomosite valtis stebėjimui nuo vandens, tai laikykitės saugiu atstumu nuo geltonųjų regatos bujų. Aišku, gerai būtų ir trasoje nesimalti (nebent jus papirko varžovai), o faktinė trasa ir bujų išdėstymas priklausys tądien nuo vėjo krypties (bus išdėstoma prieš vėją, kad būtų daugiau laviruočių ir kovos).

Bet kuriuo atveju, aš, manau, rinkčiausi Tiškevičiaus rūmus – nuo terasos matosi ir visas ežeras, ir abi rungtyniaujančios klasės. Gaila, kad ten nėra Trakų karališkojo jachtklubo… Tad kibinus teks atsiboginti patiems, o trumpasijonės padavėjos giliomis iškirptėmis nesiteiraus jūsų murkiančiai: “dar šampano, pone?…“

Pasiteiravau aš ir apie tai, ar bus koks gyvas komentavimas. Mantas sako, kad bandė suorganizuoti nebrangiai trakerius – galima būtų per internetą kompiuteryje žiūrėti. Deja, užmačia dar šiemet nebus realizuota, nes pasirodė kol kas per brangu ir techniškai komplikuota. Bet džiugu, kad apie tai mąstoma – kada nors bus ir padaryta (bet tai paskui jūsų į gryną orą gyvai stebėti neprisikviesi!).

Man patiko idėja, kur kažkas JAV ar Australijoje, dabar nepamenu, padarė radijo transliavimą ne vien per garsiakalbius, bet ir į mobiliuosius telefonus, kurie turi FM radijo imtuvą – aš nežinau, kaip į tai reaguotų mūsiškė dažnių tarnyba, bet signalas 2-5 km spinduliu sukeltų nepatogumus, nebent tik kokio M1 klausytojams (laukinio kapitalizmo metais, kai dar mobilių nebuvo, mūsų šefas nusipirko nešiojamas radio stoteles iš kinų, tai paskui buhalterė lakstė jo ieškoti, kad pasakytų, jog klausėsi jo kaip dydžėjaus per radijo imtuvą, tarpuose tarp Giedriaus Masalskio pliurpimo…). Nebent Trakai turėtų savo vietinę radijo stotį, ko, deja, irgi nėra.

Bet regata tai yra!

Jei kas norite ne tik paspoksoti, bet ir dalyvauti, tai galite jau pasiklausinėti dalyvių, kaip užsiverbuoti. Registracija regatai tuoj prasidės, tad jei ne į sportinę, tai šeimyninę klasę tikrai viena atliekama papildoma pora rankų nepatrukdys. Bandykite pasižiūrėti per internetą, kas jau dalyvauja, o kontaktus paskui galima rasti ir Vilniaus jachtklube bei jų FB puslapyje pasiprašyti.

Paprastai tokios klubinės regatos stengiasi pritraukti visuomenę buriavimui, tai net specialiai išskiria tam tikrą skaičių vietų laivėse ar kitąkart įpareigoja jų škiperius privaloma tvarka bent po vieną tokį “sausuolį“ įguloje turėti. Organizatoriai šiemet skirs daugiau dėmesio teisėjavimo kokybei, tad kol kas nesvajokite, kol jie už rankutės jus atves, o patys pasiteiraukite. Būna tikrai smagu!

Pasiteiravau ir, kokios žvaigždės dalyvaus, į kuriuos dėmesį derėtų atkreipti. Tikėtina, kad užsiregistruos A. Žižys (neseniai vykusioje “Pilypo taurėje“ buvo nepralenkiamas), V. Baublys, V. Baravykas, A. Tomaševskis, S. Butkevičius, L. Kižys ir kt. – pasitikrinkite, kokios jų laivės ir kurie burių numeriai, tai iš toliau atskirsite, kuris kada pirmauja, o už totalizatoriaus organizavimą aš atsakomybės neprisiimu. Registracija dar vyks, primenu, tai kol kas ir aš neturiu tikslesnės informacijos – kalbinu pradžiai regatai laiką pasiplanuoti.

Regatos uždarymas ir apdovanojimai vyks paskutinę dieną – liepos 21d. Ar tai bus užsakytas vakaras dalyviams Trakų pilyje (tarkime), ar atviras visuomenei jachtklube (vietos ten nelabai, o reprezentacija seniai emigravusi) ar kur viešoje vietoje (alus, kibinai, ugniagesių orkestas, mergos husarų uniformomis), dar bus matyti.

Pradžioje ateikite bent akį užmesti tuomet, kai vyks plaukimai. Nes kibinams gi regata netrukdo, o jie parduodami ir išsinešimui. Grafas Tiškevičius ar didysis kunigaikštis Vytautas, manau, buriavimo aistruolių miniai savo nekilnojamo turto sklypuose neprieštarautų. Juk Trakai – tai dar ir buriavimas!…

Ahoy!

Įrašo “Galvės taurė: anonsas” komentarai: 7

  1. Atgalinė nuoroda: Kur kurėnų regatos? | Laivai ir jūrininkai. II tomas

  2. galima dar pasiulyti nedalyvaujancioms jachtoms surengti isplaukiajamaja ekskursija stebeti regata is arciau… pvz ,kad ir prie kokio zenklo…

    Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.