Paskutinė diena!


… šio mėnesio. O tai reiškia, kad vis dar galite užpildyti formą FR0512 ir paremti VšĮ “Burvedys“. Iš anksto dėkoju!

Taip pat dėkoju ir tiems, kurie jau tą padarė!

Belieka laukti, kol VMI atliks pervedimus. Pernai gana greitai suskubo – apie liepą-rugpjūtį jau paramos gavėjai džiūgavo materialiai, ne tik moraliai, kaip dabar aš.

* * *

Dar nepamirškite balsuoti LOGIN2012 rinkimuose už vienintelį šiuo metu buriuotojišką temą atstovaujantį šį tinklaraštį – ženkliukas šone. Galima balsuoti nors ir kasdien.

Ačiū Dėdei Romui, kuris FB nuolat visus paragina!

* * *

Dėl Broniaus Rožinsko knechto statusas yra kol kas toks, koks jis buvo ir prieš kelias dienas – žr. praeitą įrašą. Tai nelabai dėl ko yra džiūgauti.

Lauksim atsakymo iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Dar geriau sulaukti ne vien atsakymo, bet ir to knechto.

* * *

O kuo aš čia džiuginau per šį pastarąjį mėnesį?

  • Balandžio 1-ąją ir visą mėnesį gerai pradėti tema apie… keiksmažodžius!

Aišku, tai ne vien keiksmai, bet ir šiek tiek buriuotojiško žargono bei linksmesnių ir sodresnių išsireiškimų. Surinkęs iki 100 frazių gavau papildymą, kad galima ir daugiau. Nors bliamba yra akla žuvis kosmonautų bendrabučio tvenkinyje brolių Strugackių romane “Vidurdienis. XXII amžius“, o Peru yra miestelis, kurio koordinatės 14° 24′ 28″ S ir 71° 18′ 0″ W, tačiau galima kalbą nebesterilizuoti, o vartoti kaip gimtąją, šnekamąją ir gyvąją, kobiniu jums už ausies, kalmarai su lampasais!

  • Tauta turi žinoti savo didvyrius – ir šįkart išviešinu buriuotojų labui virtualioje vikės enciklopedijoje dirbantį Valdą Japertą, kuris parodė iniciatyvą įamžinti istorinius Lietuvos buriuotojus ir jų laives.

LBS, kurio iš esmės tai būtų darbas, nes savos istorijos ir identiteto nepripažįsta tik mankurtai, ta proga iškilmingai ir stoiškai tyli, bet, kita vertus, juk ne apie goskomsportą kalba.

Tema prašosi pratęsimo keliomis kryptimis. Tačiau artėja vasara, tai, kelkite rankenas, kuris skaitysite?

  • Svečiuose Dėdė Romas – lakoniškas reportažas apie nesusipratimų kupiną kelionę su škiperiu Olandu ir botaniku Virgu į Alandus.

Olandas vos nemirė nuo nikotininės detoksikacijos, o Virgas testavo kibire gelbėjimosi priemones. “Bėda“ – kaip konstatavo autorius…

  • Bitlas dalinosi, o IKEA užvedė seniai galvoje besisukančiai idėjai – man jos negaila, galima tiesiog imti ir įgyvendinti.

Jei to norisi, aišku. Ta proga gimė kita idėja, dėl kurios Dėdei Romui galvą kvaršinu. O jis kvaršina kitiems seniams. Taip ir kvaršinamės, kol nukaršime. Kaip pasakytų vienas Norvegijos lietuvis – trolling in style.

  • Paprašiau paramos iš skaitytojų, o kas jau pasidalino su labiau vertais – džiūgavo dėl linksmųjų katukų.
  • Nenuilstantis vikės fronto nematomas karys Valdas Japertas pradžiugino skaitiniais apie tarpukario Lietuvos karo laivyną, o Romas Adomavičius jau paskatino, temą perskaitęs, sėsti ir ištaisyti vieną nuorodose aptiktą klaidą.

Faktiškai – detektyvas, praktiškai – tema kitam mėnesiui. Bus daugiau, sekite įrašus!

  • Pasveikinau Vitalijų Ščetininą, savo vieną iš buriavimo mokytojų, atvėrusį man kelią į jūrą, keturiasdešimtmečio proga – faktiškai, jau kaip ir į kalmukų rojų priimtas.

Jei norite pas jį mokytis – duokite man žinoti, suorganizuosim.

  • Išverčiau į lietuvių kalbą iš rusų buriuotojišką Andrėjaus Makarievičiaus dainą “Esantiems jūroje“ (rus. “Za tiech, kto v more“) – galima dabar groti ir dainuoti gimtąja.

Subalansuota buriuotojams, adaptuota lietuviams.

Pasirodo, kad ne aš vienas patyliukais jo kelionę stebėjau (jis rašė tinklaraštį), tačiau buvau pirmasis, kuris išviešinau lietuviškai, tai kaip ir bent šia žinute nukonkuravau Bitlo buriavimo naujienų portalą tojana.lt. O kol kas jokie delfiai šios naujienos nepasigavo – jie vis dar gvildena “pagal užsienio spaudą“ aktualesnes nežinomų “mokslininkų nustatytas išvadas“, tarkime, kaip nepastebimai sumažinti vyro potenciją arba kaip atjaunėti 10 metų, pasidarius šukuoseną pagal veido formą.

Nors ir ne visai buriuotojiška tema, bet aš retkarčiais įmetu ir nuklystančių taip – įdomumo dėlei. Už reklamą nieko negavau, kol kas neprasigėriau irgi (nors per tą laiką jau nusiperku antrą buteliuką “Raudonos 999“ – žinote, gerai mėsą marinuoti, pakanka poros valandų!).

Tereikia mokėti neįsipjauti į pirštą, viską supjaustant kubeliais. Visu kitu pasirūpina “Maggi Idea“.

Gaila, kad nesulaukė Nepriklausomybės. O palaidotas (?) norėčiau būti kaip jis – pageidautina tik Egėjo jūroje (nes artimieji galės kaip į kurortą skristi “kapelių lankymui“).

Hm, visai nemenkai čia skaitinių prirašiau per šį mėnesį, ar ne?…

* * *

Na, o kad jau taip ne veltui čia laiką leistumėt, tai dalinuosi keliomis vakarykštėmis nuotraukomis iš Trakų. Deja, buvau ant kranto, užsukęs pasilabinti su draugu, kuris net suplukęs varinėjo savo irklinį mini-galerų laivyną, o ne buriavau, nors ant vandens jau buvo plaukiojančių priemonių ištisas knibždėlynas.

Nebeveikiantis senasis Trakų (lenkų) jachtklubas Salos pilies (atstatytos) fone.

Neformalusis Trakų jachtklubas dabar iš tiesų yra prie Salos pilies (komodoras Kostas). O Vilniaus, dar vadinamas uabu – per įlanką nuo šiojo.

Pontoninis tiltas, atėmęs iš buriuotojų Bernardinų (Lukos) ežerą. 

Kita vertus, o kam dušmanams tas ežeras, jei ir Skaisčiu nesinaudoja?…

Bernardinų ežeras (nuo Pusiasalio pilies į Valdovų krantą)

Pelėsiais ir kerpėm apaugęs antai, buriavimas šiam ežere – nes jo čia nėra, mat, senuosius buriuotojus užmigdė kapai, o jis tyvuliuoja dabar atskirai…

Vėjelio mėgėjai

Trakai, pokaryje buvę Lietuvos buriavimo centru, dabar dažniausiai svetingiau priima su kibinais ir šokoladu tik šiuos ratuotus vėjelio mėgėjus.

Motociklą gal nusipirkti?…

* * *

Pabaigai klausimas ir prašymas:

Gal kas mokate dirbti vektorine grafika ir esate kūrybingas žmogus? Reiktų gi skipper.lt logotipo.

Norėčiau rašyti “dosniai atsilyginsiu“, bet galiu dalį dosnumo užskaityti kaip paramą. Rašykite info eta skipper taškas lt.

Ahoy!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.