Broniui Rožinskui – 100!


Sveikinu visus tuos, kurie neabejingi Lietuvos buriavimo istorijai (LBS tai neliečia, ne apie goskomsportą, mat, kalba) – šiandien sukanka 100 metų nuo buriuotojo ir burvedžio Broniaus Rožinsko gimimo!

Valio!


Bronius Rožinskas: 1912.04.28 – 1986.03.11 (iš vejopamusalai.lt)

Ta proga belieka dar vis konstatuoti, kad uostamiestis kol kas nepastatė knechto Buriuotojų krantinėje (pasirodo, tą dalį jie taip net yra įvardinę – pažanga!) Danės upėje. Vakar darkart teko pasiteirauti, į kur paramą jiems pervesti. Ką aš žinau, krizė ten pas juos, pinigų niekam nėra, o čia dar lendam su savo “stulpeliais“? Girdėjau, kad net deviacijos betonkes farvateriuose griauna – milijonus gi kainuoja! Na, ir vėl atraus kelioms savaitėms farvaterį į Šventąją. Brangiai. Tad kas tas jiems knechtas, kai pagalvoji…

Juolab, kai dar pagalvoji, tai uostas gi nepavaldus miestui (Vilnius turi uostą, o ne Klaipėda), tad man derėtų skaičiuoti veikiau šiukšliadėžes ir gėlytes klombose, kad jau taip.

Bet kam šiandien šventė – tas švenčia ir pagarbiai mini mūsų pirmeivį!

B. Rožinsko kelionės 1962 m. rugsėjį – 1963 m. liepą per Atlantą ir į Kaliforniją maršrutas. Lietuvos jūrų muziejaus rinkinys (iš vejopamusalai.lt)

Įdedu savo laiško Klaipėdos miesto savivaldybei kopiją čia:

Gerb. ponai,

Prieš mėnesį Jūsų tinklapio elektroninėje užklausoje http://www.klaipeda.lt/klaipeda/content/question.jsp;jsessionid=F751D5BB54B6B50A9105F8079860AD0F?url=&pathId=106 pateikiau prašymą, tačiau, deja, jokio atsakymo negavau (netgi sistema nesugeneravo jokio automatinio laiško, kad užklausa gauta), todėl dar kartą kreipiuosi į Jus elektroniniu paštu.

Prašau nurodyti Klaipėdos miesto savivaldybės tikslinės sąskaitos numerį (ir reikalingus rekvizitus bei įmokos kodą), į kurią būtų galima pervesti aukas bei paramą Broniaus Rožinsko vardo knechto pastatymui Buriuotojų krantinėje prie Danės upės.

Šiemet sukanka 100 metų nuo šio buriuotojo gimimo ( http://lt.wikipedia.org/wiki/Bronius_Ro%C5%BEinskas ), tačiau per vieną dieną nepadarysite jau to, kas nebuvo padaryta per tiek laiko, nes Klaipėdos miesto savivaldybė, sprendžiant iš spaudos, nerado reikiamų 15000 litų šio knechto statybai, nors sprendimas, kiek suprantu, statyti yra priimtas. Tikiuosi nors šiek tiek palengvinti šią finansinę naštą uostamiesčiui, kaip ir paprašysiu dar kartą viešai savo tinklaraštyje, kad būtų aukojama tiesiai reikiamiems šitos paramos, todėl ir prašau nurodyti reikiamus rekvizitus. Labai būtų malonu gauti ir minėtojo sprendimo kopiją.

Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia: http://skipper.lt/2012/02/15/rozinsko-knechtas/

Iš anksto dėkoju.

Pagarbiai,

Egidijus Nasevičius
skipper.lt
VšĮ “Burvedys“
tel:+370-618-79923

Laivė “Hermes II“ (iš vejopamusalai.lt)

Beje, ar atkreipėt kas dėmesį, kad Bronius Rožinskas yra taip pat ir pirmasis lietuvis, buriavęs Ramiąjame vandenyne?…

Komentarų: 5

 1. Tas, 2010 m. lapkričio 25 d. Nr. T2 – 326 sprendimas patalpintas http://www.klaipeda.lt/klaipeda/content/legislation.jsp?docLocator=CDCDB5F6FEC411DFADE5746164617373&pathId=1230&type=LAW&category=926&categoryId=926
  Kaip gražiai skamba iki šiol: “…įamžinti Broniaus Rožinsko, pirmojo lietuvio, perplaukusio savo jachta Atlanto vandenyną ir skyrusio savo žygį Lietuvai, atminimą Klaipėdoje, Buriuotojų krantinėje, – už surinktas lėšas pastatyti atminimo knechtą“, o… rekvizitai iki šiol nepaskelbti.
  Ponas mere, pasirodo, kad Jūsų parašas “grybo vietoj“ gal dėl to, kad “obieščannogo – tri goda ždut“ – trys metai dar nepraėjo???

  Patinka

  1. Meras nebe tas. Šitas gali “įjungti durnių“. 🙂

   Žiūrėsim, koks atsakymas bus. Dabar tai jau koks ir skirtumas: graži data, deja, nesutapo su gražiais darbais…

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.