Balandis – labdaros mėnuo, arba 2% GPM


Balandis – švaros labdaros mėnuo!

Taip jį galima pavadinti, nors vajus kaulinti iš fizinių asmenų jų GPM (gyventojų pajamų mokesčio) 2% labdarai ir rėmimui prasideda dar kiek anksčiau, tačiau būtent balandis yra paskutinis, kuomet galima pateikti prašymus VMI, kad pervestų dalį sumokėtų (daugeliui – atskaičiuotų darbdavio be didesnių diskusijų ir neatsiklausus) pajamų mokesčių paramos gavėjams.

VšĮ “Burvedys“ irgi turi paramos gavėjo statusą, todėl, jei jau jūsų vaikučių darželiai ar mokyklos neišlupo tų 2 procentų (ar išlupo dar ne visus), galima skirti buriavimo rėmimui ir programoms, kurios skatintų Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vystymąsi, kurias vykdyti pradėjau būtent jau nuo šių metų per tam tikslui įsteigtą nesiekiančią pelno viešąją įstaigą.

Ir ne tik galima – aš jūsų maloniai to prašau čia ir dabar, nes reklamos per radiją, kaip komunistų partija Tėvynės Sąjunga, kuri, aišku gi, kad pati nesireklamuoja (argi šiemet rinkimai?…), o tik visai nuoširdžiai ir nesavanaudiškai prašo paaukoti mokykloms ir darželiams, aš užsisakyti negaliu.

Iš anksto dėkoju (detalės dėl pavedimo – yra žemiau)!

Skirtingai nuo LBS ir panašių organizacijų, aš nesu linkęs remti sportinio buriavimo, net jei programos ten skirtos vaikams. Jokiu būdu nekritikuoju (į vaikų laisvalaikio užimtumą, tame tarpe ir per sportinį buriavimą, žiūriu palankiai!), tačiau atkreipiu dėmesį – tai ne VšĮ “Burvedys“ kryptis. Jūrų skautai, matau, patys savaime susitvarko irgi, todėl mano dėmesys, jei kalba ateityje eis apie vaikų ir paauglių užimtumo programas, veikiausiai bus skirtas jau tiems likusiems – ne skautams ir ne sporto klubų ar būrelių nariams, kurie ir taip turi (daugiau ar mažiau – bet tikrai daugiau, nei tie “likusieji“).

Tikėtina, kad turite savo idėjų ir projektų, kuriuos galime įgyvendinti kartu – duokite žinoti!

O galite šiaip sau paaukoti. Vien todėl, kad patinka šis tinklaraštis, o didesnio poreikio kam nors kitam pervedinėti tuos 2 procentus ir nėra. Jūsų pinigai neprapuls, bus panaudoti pagal tikslą, o algoms jie tikrai neskiriami.

Pagal tai, kad ir kiek to rėmimo bus šiemet jau surinkta, bet aš vis tiek jau esu numatęs bent du dar nedidelius projektus: vieną internetinį (o kadangi esu lameris nesu programuotojas, tai pašalinė pagalba, suprantama, kainuos, nebent atsirastų savanoriai?), o kitą jau nebe virtualų, o visai praktinį (ir čia man maloniai talkina šiuo metu Dėdė Romas – išduodu nedidelę paslaptį, bet pažiūrėsim, kai dugną dėsim). Ir, deja, tai ne dar viena “odisėja“, kaip būta iki šiol, nors mielai sugrįžčiau į Dodekanesą, o ir Mozūruose yra ne vien pramoginis tikslas apsilankyti. Prisidėkit.

Beje, planas rugpjūtį plaukti Baltija “su pompa“ atkrito, nes sponsoriaus motininė įmonė lėšas reklamai per rėmimą sumanė paskirstyti kitaip, o kiti dveji potencialūs rėmėjai plaukimui Egėjuje didelio susidomėjimo mano pasiūlymais neparodė. Ką gi, būna ir taip. Girtis geriausia, aišku, realizuotais projektais, tada atrodo, kad verta pavydėti, kaip viskas čia man sekasi lengvai ir be didesnio įdirbio, ar ne? Dabar galėjau nutylėti, o paskui po metų sakysite, kad nieko neveikiau, tai nieko ir neįvyko.

Egėjo projektą aš, manau, kad persikelsiu kitiems metams ir, visai gali būti, kad sponsorių jau netgi turiu, susijusį su savo profesine veikla – paprasčiausiai jis dar tik startuoja šiemet Lietuvos rinkoje ir negali skirti didesnių investicijų reklamai bei rėmimui (o aš negaliu imti ir atėjęs griebti jam už giesmės).

Va, o kas dėl Broniaus Rožinsko knechto einamųjų reikalų, tai išsiunčiau užklausą Klaipėdos miesto savivaldybei, prašydamas nurodyti tikslinę sąskaitą, į kurią galima pervesti lėšas. Kai tik gausiu atsakymą – iškart ir čia informuosiu, ir rinkliavą dar pareklamuosiu.

Neturint lobisto miesto Taryboje arba galinčio realiai veikti per Tarybos narius, naivu būtų tikėtis, kad Klaipėda “susipras“ ir pastatys tą knechtą “savaime“. Jiems, kaip pastebėjom, šis knechtas – ne prioritetas, o į sąmatą jo statyba irgi nėra įtraukta (sutinku, kad šiukšliadėžės miestui irgi svarbu, ir gal mėgėjai pašiukšlinti yra ne klaipėdiečiai, o visokie atvykėliai). Prisidėsim, kuo ir kiek galėsim.

Dar vienas projektas yra ilgalaikis (tikiuosi) ir susijęs su mokymu pagal IYT programą, tik leiskite pabaigti derėtis dėl sąlygų (tiesa, galiu išsiųsti jau ir dabar, kliūčių nėra, bet noriu baigti derinti mane liečiančius formalumus). Ironiškai tik pastebėsiu, kad su tuo susijęs iš LR Susisiekimo ministerijos gautas atsakymas buvo nei į tvorą, nei į mietą, pripažinsiu, ir, panašu, negatyvių nuostatų biurokratų atžvilgiu bei visuotinis taupymo vajus labai kompetetingų specialistų artimiausiu metu valstybės tarnyboje nenumato (nebent jie randasi ten “savaime“).

Tad ir bus naujienos iškart paskelbtos bei ši paslauga pasiūlyta gana greitai. Kai kas apsidžiaugs, kai kas – diametraliai priešingai, bet tai negi dabar dėl to verksim džiaugsmo arba skausmo ašaromis?

O kadangi artėja buriavimo sezonas, nors Galvėje, tarp kitko, vanduo kol kas dar kietas (!), tai ilgai netempsiu ataskaitomis, kas daroma ir nuveikta per šiuos kelis mėnesius, o eisiu prie reikalo ir arčiau “babkių“, nes verčiau skaityti naudingesnius čia parašytus tekstus, nei “redaktorių užnešė ant Vasiukų“.

* * *

Iš gauto VMI pranešimo:

“Primename, jog nuo š. m. balandžio 1 d. Valstybinė mokesčių inspekcija priims tik naujos redakcijos paramos teikimo prašymus (FR0512 forma (02 versija)). Patogiausias būdas pateikti prašymą prisijungus prie Elektroninės deklaravimo sistemos, adresu https://deklaravimas.vmi.lt. Naujos formos prašymą taip pat galima pateikti ir AVMI teritoriniuose skyriuose, o juos rasti ir atsispausdinti – VMI svetainėje, adresu http://www.vmi.lt/lt/?itemId=21569.

Taip pat pažymime, jog VMI nepriims prašymų, kurie urmu bus pristatyti į VMI teritorinius skyrius arba atsiųsti klasikiniu paštu. Gyventojas, savarankiškai laisva valia nusprendęs paremti pasirinktą paramos gavėją, užpildytą prašymą gali pateikti Elektroninės deklaravimo sistemos pagalba, atsiųsti ją paštu arba įteikti ją mokesčių administratoriui.“

Jei tą jau esate darę, tai tikėtina, jog kompiuteryje turite instaliuotą programėlę, skirtą šiems VMI EDS failams apdoroti. Galima pildyti iškart VMI EDSe, prisijungus per savo e-bank.

Jei ne, tai galima instaliuoti programėlę, užpildyti savo kompiuteryje ir tuomet persiųsti failą į EDS, o programėlė „ABBYY eFormFiller 2.5“ surandama čia: https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Apie/Bendroji_informacija/Dokumentu_pildymo_programa.aspx , kur yra ir nuorodos į atsisiųstiną formą FR0512 (žr. v2!): https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Atsisiusti_forma_pildymui.aspx

Šią formą dera užpildyti, įrašant 1-4 – savo asmeninius duomenis, o toliau atrodyti turėtų taip (pasididina paspaudus):

Naujiena šios versijos, ir kuo skiriasi nuo praeitų metų, tai, kad galima skirti politinėms partijoms bei galima nebekartoti kasmet, nes galios prašymas sekančius penkeris metus (atšaukti visada galima) – skiltis E5 nurodo, iki kada kasmet kokia dalis (E4 čia įrašyta maksimali – 2 proc.) bus skiriama. Šias dvi dalis galite keisti savo nuožiūra, o aš darkart dėkoju, jei įrašėte taip, kaip pavyzdyje.

Na, ir dar galite balsuoti LOGIN2012 apdovanojimuose, o facebook vartotojai – tai nors ir kasdien! Iš esmės, gal nekuklu bus teigti, bet šiuo balsavimu remiate ne tiek mane, kiek buriavimui ir marinistikai skirtą tinklaraštį visoje krūvoje kitokių tinklaraščių, nes kiti mano virtualūs kolegos, rašę ar rašantys apie buriavimą (aš rašau vis tik tiek plačiau) kažkodėl pritilo, o juk tarpsezonis buvo pats palankiausias metas rašyti tinklaraščius, nes kai prasidės buriavimas, tai vėl nebus kada.

Dar kartą iš anksto dėkoju už jūsų gerus palinkėjimus, balsus bei dosnumą, kurio tikiuosi labai jau avansu!

Ahoy!

Komentarų: 6

 1. Na, jei taip paziūrėjus įdėmiau, tai Patmos yra labiau i vakarus nuo Lesboi. Ten, beje ir didzioji dalis diduomenės perbėgo is Konstantinipolio po osmanų okupacijos. Reikėjo jiem, savo įžymybę turėti, tai ir prigirdė vienuolį iki gliukų.
  Norėčiauir as dar kart i tą pusę pasiduoti, nes vietiniai graikai kažkodėl gražiausias vietas nurodo N, NW nuo Kos.

  Patinka

  1. Maniau, kad Jonui ten ne nuo baltosios karštligės tai prasidėjo… 😀

   O va aš šiauriau Kos nespėjau pabuvoti. Irgi noriu. 😦

   Patinka

 2. Ačiū už „ačiū“ ( koks tai kalambūras susiplakė) :^) . O partijos „Burvedys“ nėr ?
  Dėkui ir už siūlomas dovanas ( dovanų gamintojos tai turbūt iš praėjusių metų Dodekaneso ? http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Lesbo ) 😀 , bet namie jau vienas žvėris yra – jūrų kiaulė (kuilys tiksliau, kol kas vienintelis padeda man į vandenynų pusę ilgesingai žiūrint dūsaut).
  Gaila, kad Baltija šiemet „nuplaukė“ (vėl kaži kas gavosi), o dėl kitų paminėtų projektų (degu noru sužinoti anksčiau nei kiti), tai pabandysiu „gramatnai“ surašyti klausimus ir įmesiu į paštą (jei nieko prieš).

  Patinka

  1. Partijos, deja, nėra – tikrai, būtų galima dar procentėlį nurauti. 🙂

   Lesbo saloje nebuvau – ji yra ir šiauriau Patmos, kur Jonui Apreiškėjui gliukai rodėsi, o mes iki ten nebuvom nuplaukę, nes iš pradžių varėm į pietus. Nuplaukti kada nors tikrai reiktų. O va žiurkėnė viena pasitaikė žiurkėnu, kas dažnai nutinka parduotuvėse, sako, nes nieko ten jos nemato ir neatrenka (kadangi esu skeptikas, tai manęs į tokius dalykus nesiveža, kad nuotaikos negadinčiau proceso metu). Dabar reiktų išdalinti, nes prisidaugins geometrine progresija. Parduotuvės atgal neima – garantija kažkaip žiurkėnams netaikoma…

   Rašyti į el.p. galima, be abejo: info eta skipper taškas lt.

   Patinka

 3. Kol dar nieks neatėmė: 2% to „Burvedys“.
  Mizeris, aišku, bet lašas prie lašo ir žiūrėk jau jūra.
  Sekmės!
  P.S : katinams ėdalui neskirti ! ( nors ir labai gražūs )

  Patinka

  1. Ačiū!

   Neturiu katino, turi dukra žiurkėnų – dvi “patelės“ kaip tik atsivedė palikuonių… Galiu padovanoti atsidėkodamas, nereikia? 😉 Iš geros šeimos! 🙂

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.