Einamieji: Burvedys, Rožinsko knechtas, pas Bitlą, etc.


Aš taip tikiuosi, kad nelabai skundžiatės (bent jau kol kas), kad gavosi šiokia tokia pauzė rašyme? Vis tik per pastarąsias dvejas savaites aš pasistengiau įdėti šį bei tą skaitomo (nors Mikei Pūkuotukui Šis Bei Tas yra medus).

Tad kokios naujienos?

Pirma, dėl Broniaus Rožinsko knechto: sąskaitoje turime 110 Lt jau surinkę, betrūksta tik 14890 Lt iki Klaipėdos savivaldybės norimų. Nedaug gi.

Galite vis dar pervedinėti, kaip nuorodoje yra parašyta, bet man šovė mintis, kad paprašysiu tam reikalui tikslinės Klaipėdos savivaldybės sąskaitos (jei čia kam yra ne fasonas pervesdinėti į VšĮ “Burvedys“), į kurią pervesiu tai, ką čia surinksim.

Todėl nepergyvenu dėl kol kas mažos sumos – beje, ne pirma rinkliava, tai žinau, kad pradžioje būna vangiau. Gi ne socialinio draudimo išmokų vagilei Jackaitei bilietui į emigraciją renkam.

Tiesa, dera papildyti turimą informaciją:

Algirdas Vladas Borsteika rašo G+:

Esu aš paprastas Lietuvos žmogelis, nebuvau buriuotoju ir lakūnu nebuvau. Velniškai liūdna ir gėda už tą jų “kilnų darbą“ – pilną klaidų projektą, net jo pavadinime: “Skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurto B.Rožicko knechto eskizas“.

To “kilniausio posėdžio“ 2010-11-25 protokole aiškinamajame rašte: “Komisija pritarė prašymui ir Kultūros skyrius parengė šį Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kaip tai numatyta minėto aprašo 22 punkte. B.Rožicko atminimo įamžinimui yra pritarusi ir Jūrinės kultūros koordinacinė taryba (2010 m. rugsėjo 27 d. posėdžio protokolas Nr.(20.26) TAR1- 151).

Parašus deda ne tik Kultūros skyriaus vedėja Jolanta Braukylienė, bet ir V. Pakalniškis. Ar tik ne tas pats Jūrų kapitonas V. Pakalniškis yra Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas, kuris begėdiškai iškraipo pavardę, pristatydamas ir žiniasklaidai? O gal pasiposėdžiautojai, balsuodami, iš tikro turėjo omenyje TV laidų ir renginių vedėją A. Rožicką? O gal R. Rožicką, svetainės apie keliones kūrėją? Koks skirtumas, galų gale, koks kieno tas vardas, svarbiausia – arčiausiai liežuvio tupinti pavardė. Ar ne taip, garbūs ponai ir ponios?

Dabar ne karo metas, kuomet lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno bareljefus ant Puntuko akmens (1943 m.) pagal savo anksčiau darytą projektą skulptorius Bronius Pundzius slapta pats iškalė ant Puntuko, neprašydamas nieko nei cento.

Dabar matome, kokie “patriotai“ sėdi Klaipėdos savivaldybėje. Aukokime, kas kiek gali, kad pagerbtume nors tuo švartavimo stulpeliu komodorą Bronių Rožinską:http://lt.wikipedia.org/wiki/Bronius_Ro%C5%BEinskas

Ir dar:

Tai patvirtina ir aukščiau straipsnyje išsakytas kategoriškas “boso“(pagal viską – eskizo bendraautoriaus) pareiškimas: “… savivaldybės tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis tikino, kad knechtas būtų pastatytas B.Rožinsko giminių lėšomis.
2011-01-12 p.Nijolė Zelwinder-Rožinskaitė gauna naujametinį pranešimą: “…Pranešu Jums, kad yra išsiųstas ir manau jau turite gauti oficialų Klaipėdos mero pasirašytą laišką Jums. Jis yra lygiai toks pat, kokį pridedu su šiuo atsakymu, tik pasirašytas ir su registracijos numeriu… Taip pat pridedu ir Savivaldybės tarybos sprendimą dėl pritarimo Broniaus Rožicko atminimo įamžinimui. 
Vidas Pakalniškis, 
Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistas,…

(Net ir p.Nijolei drėbtelėjo “Rožicką“)

Yra p.Nijolės laiškas. Laiškelyje minima paminklo B.R. kaina – 15 000 JAV dolerių. Iš kur ji ir kas ją pasiūlė?
Deja, kaip aukščiau minėjau, jau daugiau kaip mėnuo ryšys su ja nutrūko, atsakymas negautas.

Nutarime ir aukščiau nurodytame straipsnyje aiškiai kaina nurodyta: “Preliminariai jo statybos kaina būtų apie 15 tūkst. litų.“ Minėtame p.Nijolės laiške rašoma, kad ji pakraupus nuo tos sumos – 15 000 JAV dolerių. Kol kas negalime žinoti, kas tuos “apie 15 tūkst. litų“ kelyje iki p.Nijolės įkėlė į USD formatą. Iš ankstesnės mano citatos, ko gero, atpažinsite tarpininką-krikštatėvį.

Aš vis dar tikiuosi, kad suma yra litais, o ne doleriais, ir čia įvyko paprasčiausias nesusipratimas.

Ačiū tiems, kas aukoja ir dar aukos!

* * *

Antra, tai primenu, kad galite ateiti nemokamai pasiklausyti mano paskaitos apie buriavimą Dodekanese – viskas vyksta tradiciniame formate “Vakaronė pas Bitlą“. Reklama nuorodoje čia.

Pristatymą turiu apie pačią Graikiją, jos istoriją ir kultūrą, bei šiek tiek apie Dodekanesą – ruošiau pernai įgulai. Bet perdarysiu. Ir neatpasakosiu to, ką jau esu čia aprašęs – nes galima gi ir persiskaityti. Jei turite kokių klausimų iki tol, tai palikite komentaruose, kad įtraukčiau iš anksto.

* * *

Trečia, apie šių metų keliones:

Aš vis tik norėčiau šiemet irgi plaukti Dodekanesu – Joninių savaitę nuo Koso iki Patmos, kur yra šv. Jono Apreiškėjo (dar buvo Krikštytojas ir kiti Jonai), Apokalipsės ola. Pernai ten nespėjom. Aišku, joks Jo Eminencija nefinansuoja, tai jei būtų grupė (2-3 poros) – duokite žinoti, aš jūsų paslaugoms! Mano pernykštė įgula šiemet negali: kam – vaikelis mažas, kam – liamūrai vilose ant jūros kranto jau, kam – darbas neduoda atostogų šiemet tuo metu.

Antra, liepos galui jau turiu įgulą savaitei Mozūruose – siūlau galvoti savaitei prieš arba po savos (liepa arba rugpjūtis atitinkamai), jei turite savo chebrą. Jachtos nuomos kaina, nes piko sezonas ir mes imam kiek geresnę, yra apie 600 Lt (dalinti iš 4 arba 5 žmonių – kiek ten bus dalyvių) parai (dauginti iš 7 – savaitei). Pernai nebuvau, todėl smagu bus sugrįžti vėl į Mozūrus.

Trečia, rėmėjams pristačiau projektą plaukimui Baltija, aptarėm ketinimus su būsimojo plaukimo škiperiu (aš būčiau tik komodoru, jei prisijungtų kas flotilei). Vyktų rugpjūčio 18-31 dienomis pakrante ir salomis Klaipėda-Ryga-Talinas. Kiek bus dosnus rėmėjas – tiek pigiau ir bus (mano tikslas: viskas nemokamai, už tai – daug daug PR). Jei yra norinčių dalyvauti kokiame nors etape (nebūtina plaukti viso kelio), tai duokite žinoti.

Į visus plaukimus patirtis nebūtina, merginoms teikiama pirmenybė.

Ahoy!

Komentarų: 2

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.