Mama Sodra – marinistikos propagandoje


Vakar buvau Vilniaus SoDra būstinėje VšĮ reikalais, tai nepatigėjau pereiti per jos holą ir pafotografuoti telefonu ten kabančių paveikslų. Kažkada jau sakiau, kad atkreipiau dėmesį, jog SoDra pas mus, pasirodo, propaguoja ir marinistiką!

Ne, jokiu būdu nenoriu rėkauti kaip iš kokios Grasildos nusigyvenusių žmonių asocijacijos – man tikrai gražu yra paveikslai, o ne plikos sienos įstaigose (ar kokie nors partiniai-lenininiai lozungai bei lentos su darbo pirdūnais, kaip sovietmečiu), bet dar labiau patinka SoDra pirkimo skyriaus skonis ir polinkis rinktis jūrinę temą. Netgi gaila ne švaistomų mokesčių mokėtojų pinigų, kaip jau, matau, tūlam liberalui ar socdemui čia jaunas ar patyręs kraujas užvirė, nes vis tiek pensijas ne itin tepakeltum už tuos pinigus, o ir tai tik labai trumpam.

Mano galva, tai vis tik geriau, kai lankytojai (o ten iš gero gyvenimo neinama) ir ypač tos įstaigos darbuotojai toje “vargo vakarienėje“, priversti kasdien išklausyti interesantų susikaupusius skundus apie krizę, blogą Kubilių, vagis Seime ar netgi “pencinykų genocidą“, turi psichologiškai geresnį klimatą ir pozityvų užtaisą ten kabančių paveikslų dėka.

Man gaila, kad marinistiniai paveikslai nesudaro nei pusės ekspozicijos (paveikslų iš viso kabo, berods, 16), bet džiugu, kad jų ne vienas ir ne du, ir iš kiekio sprendžiu, kad jų parinkėjas tikrai neabejingas ir šiame tinklaraštyje propaguojamai temai. Peizažų su mišku, o ypač apsnigtu, aš, aišku, irgi nekabinčiau – labai jau jis senam žmogui gali rogutes priminti. Tačiau nuogos mergos jūra iš tikro nuteikia teigiamai ne vieną mane, o ir baltos burės jūros peizaže skatina, tikiuosi, ne pavydą turčiams, o veikiau svajones…

Bet tai aš čia įsisvajojau. Dabar žiūrim, ką ten turim (atsiprašau, kad neužsirašiau autorių, bet ne prie visų jie ir buvo nurodyti – nuotraukos darytos telefonu, pasididina paspaudus):

Argi ne gražu ir miela? Jums kuris čia geriausias? Aš turiu kelis patinkančius, neapsisprendžiu (todėl nesakysiu).

O jei kažkas vis tiek bumba, tai laikykite, kad jie yra dovanoti arba paskolinti.

O aš dar kartą įsitikinu: Lietuva tikrai yra jau jūrinė valstybė, jei ir SoDra kabina tokius paveikslus!

Ahoy!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.