Kelionės, Užjūris

Gerai Taline

Gerai Taline. Taline negerai tik su mašina. O ir nėra ko su ja, kita vertus… Vilniuje vairuotojai turi apsčiai vietos nemokamai kur stovėti, o estai mano, kad gerai Taline ir be automobilio, nes Taline ir taip visur pėsčiomis nueisi.

Jei nori, kad būtų gerai – mokėk. Už tai ten gerai ir vairuojant.

Kada nors mūsų pusdurniai nuo asfalto šulinių dangčius susirinks?

* * *

GPS navigatorius telefone užsikrėtė estišku lėtumo virusu – labai jau neskubėdamas perskaičiuoja kelią, jei ne ten nuklysti.

Gerai, kad eismas daugeliu atvejų yra vienpusis – spėja susigaudyti kartais anksčiau, nei pats spėji susigaudyti.

* * *

Kiek supratau (ir nuotrauką tingiu pridėti), Talinas turi jachtklubą ne tik Piritoje, bet ir centre.

Talino uostas estiškai yra Sadam. Skamba juokingai, bet “genijų“ Vilniuje, kalėdinę mugę pavadinusių “Christmas bazaar“, perspjauti nesugeba.

* * *

Taline jaučiasi jūra ir žmonių mentalitete:

  • jei pas mus koks nors “Čili kaimas“ ir puošyba vežimo ratais bei arklio pasagomis, tai čia Tele2 – tarsi buriuotojų salonas;
  • atrakcionas prekybcentryje vaikui ne mašinytė, o laivelis;
  • radijo valdomų modeliukų gausoje išsiskiria kateriukai;
  • knygyne rastum ir knygą “Karo laivai Taline 1914-1919m.“ (taip ir matau “Karo laivai Memelyje 1914-1923m.“) bei “Laivo kapitonas ir dailininkas marinistas“ (nepamenu Ansi Lapsi ar pan.), ir vos nenupirkau estiškai (nes daug paveiksliukų – kuriuos radau ir didelėje angliškoje knygoje “Sailing“ su Elenutės pratarme) knygos apie mazgus (nes neaišku, kada ją ir ar išleis lietuviškai…);
  • du žurnalai, skirti laivams (yra nuotrauka, gal kada įdėsiu – ant vienos Abramovičius).

Per orų prognozes praneša bangavimą ir bangos aukštį.

Sakiau, kad Taline man gera?…

* * *

“Maxima“ estams yra “ruskių prekybcentris“. Gal todėl tik čia neįgaliųjų vietoje pamatysi BMW ir visureigius be neįgaliųjų ženklų ir estiškais numeriais. Neišmušamas “sovokas“, nors ir paliktų Sovdepiją.

Beje, prasta reputacija susidarė ir dėl Lietuvoje vyraujančio ir priprasto paniekinančio požiūrio į savo darbuotoją. Estai įsisamonino iš ano skandalo, kai “Maxima“ tik tik įeidinėjo, kaip buvo pasielgta su darbuotoja este ir kaip į konfliktą reaguota.

Po šito dabar lietuviai dievagojasi, kad darbina dažniau vietinius rusus, nes estai per lėti. Estai į “Maxima“ kaip darbdavį žiūri panašiai, kaip mes į rusišką kapitalą ir darbą “pas rusą“. Jei tai būtų Latvija, sakyčiau, kad estai išsigalvoja. Dabar bijau, kad lietuviai save guodžia.

Tačiau to estas niekada nepasakys, o mes, dėl per geros nuomonės apie save, ir nepaklausim.

* * *

Kiek džiaugsmo Piarnu vietiniams, kad lietuviški numeriai sustojo prie Maxima!…

Galvojau, gal jau eiti autografus dalinti ir nusifotografuoti? Pasikuklinau (tautinis bruožas?). Bet estų santūrumo šiuo atveju kaip nebūta!…

* * *

Labai daug natūralių blondinių. Neblondinės dažnai yra irgi vietinės, bet nebūtinai jau estės.

Pas mus jos kažkodėl atvirkščiai – mėgsta peroksidą…

* * *

Pakeliui link namų per “Visada radijas“ klausiausi kartojamą Gino Dabašinsko pokalbį su “Valstybės“ žurnalo redaktoriumi Eduardu Eigirdu. Kalbėjo apie politiką, ekonomiką… ir pirmąkart nerėkiau ant technikos, kad ir vėl čia durnina.

Šiaip jau, jei reiktų paminėti kokį gerą radijo žurnalistą, tai Ginas būtų Nr.1. Kitų net nelabai ir žinau. Todėl kai netyčia įsijungiau – taip ir nepersijungiau, ir net gaila buvo, kad taip greitai baigėsi…

Beje, SMS autorė teigia, kad ten ne visai taip būta, o tiksliau – visiškai to nebūta. Tad ar Ginas čia sau leido papokštauti, ir ar už tai atsiims – kol kas lieka neaišku, bet norėčiau pamatyti tą sceną, kai jį vainos, nes maža, spėju, nepasirodys.

Aišku tik tai, kad laida gera, o pašnekovo mintys yra labai teisingos. Žaismingas ir nuolat juokaujantis tonas labai pagerino minčių dėstymą.

Ko ten taip judviem linksma buvo – neaišku… (kažką sekretorė į arbatą įbėrė?)

Reklama
Standartinis

4 thoughts on “Gerai Taline

  1. Rasa T. parašė:

    Talinas yra jėga. Buvimo chronologija: 1984 (klasės ekskursija-užsienių užsienis), 1988 su Pranešimu studentų konferencijoj, 1992 su M.Mažvydo bibliotekos kolegom suomių organizuotam seminare, 2000 pakeliui keltu į Stokholmą į Nordiska Museet, 2008 pas kolegas į ŠMTBE, 2010 pakeliui keltu į Alandų salas. Tik Estijoj man gatvėj, be jokios progos, 2x yra tekę gaut gėlių nuo karštų estų vyrų. Taip sau, be niekur nieko. Įteikė, nusišypsojo ir nuėjo. Abu kartus. 1992 ir 2000 m.

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s