Navigacija – kirdyk, šaitan bulbul


Šiandien, 2011 metų lapkričio 9d., Lietuvoje oficialiai baigiasi navigacijos sezonas.

Saugios laivybos administratoriai susirinks iš farvaterių pakraščių savo jau kiek apmaurojusias per vasarą plūdes ir trauks į kanceliarijas skrebenti ataskaitų. Purpurinis buriavimo kraujas susirinks į posėdį Lietuvos buriavimo sostinėje aptarti saugią laivybą bei pinigų dalybas.

Neužilgo (geriau niekad, nei vėliau, bet geriau vėliau, nei anksčiau) ruduo užleis eilę žiemai, o vanduo sukietės. Galima bus arba kaktą prasiskelti, arba eketę išsigręžti, arba ledrogėmis važinėtis. Irgi užsiėmimas. Pamenu, išsitempėm su Docentu jo ledroges ant Kauno marių, o vėjo nebuvo… Smagiai patampėm. Galėjom iškart nesuplukę eiti prisilakti – kam tas alibi?… Nuklystu.

Kai kurios piranijos dar nenori pasiduoti neišvengiamybei ir organizuoja pakiaulianugarinius pasiplaukiojimus prie žvakių, o kai kam, pirštais nerodysim, nors jie ir lenkti į save, sezonas baigėsi dar birželį Graikijoje. Nėra teisybės šiame pasaulyje, o kas sakė, Joške, kad bus lengva? Aplinka kalta, o ji sparčiai mažina vietinio buriavimo patrauklumą iki pavasario.

Na, tai kad jau už navigacijos sezono pabaigą, tai pakelkim, neužlaikom taurelės, neužlaikom!

Į sveikatą!

Foto iš flickr.com – Adam & Debbie @ Classic Sailing

Komentarų: 7

  1. Gal todėl, kad aš esu kuklus žmogus, nors taip ir neatrodo? 🙂

   Antra, aš nepriklausau LBS, todėl iš mano pusės nebūtų labai mandagu su savo (ar veikiau – IYT) statutu lįsti į svetimą vienuolyną. Bet esu atviras visoms diskusijoms, ir nieko iš čia neveju ar neblokuoju (bent jau neteko iki šiol). Šiame tinklaraštyje yra reiškiama tik mano asmeninė nuomonė, todėl su ja galima nesutikti ir ją užginčyti – visada prašom! 😉

   Patinka

 1. Tad dar po viena “ant antros kojos“!? 🙂
  Stebedamas ir studijuodamas musu nedidukes, bet ambicingos bendruomenes bendravimo madas periodiskai nerandu atsakymo kodel nesiburiam i draugiska buri, o individualiai konkuruojam net krante lyg uz kuo auksciau pakelta smakra Neptunas atiduos paskutini Zemeje esanti vandens gurksni. Juk tiek daug dar neartu ir apleistu dirvonu, kurie laukia siltu buriuotoju kolektyvo ranku. Todel keliu ranka uz tai, kad nepriklausomai nuo iveiktu jurmyliu (juk gimimo ir mirties liudijimuose apie nm dazniausiai neuzsimenama) vieni kitiems iskilmingai tiestumem ranka. Suprantu, kad rankos gali but ir per trumpos, kad pasiektu siandieninio Olimpo virsukalne, bet pilietine pareiga -“pasukaut, gal isgirs“ reikia atlikt. Pavieniui ar mazose fiziniu ar juridiniu asmenu kuopelese vargu ar sukursime svaria opinija pvz Sventosios uosto reikalams paremti.
  I sveikata!

  Patinka

  1. Na, rankos dar gal tikrai per trumpos, bet pašūkauti tai tikrai galiu, ką čia ir darau… 😀

   Į sveikatą!

   Patinka

 2. I sveikata!
  .Niekaip nesuprantu “kur cia suo pakastas“ kodel LBS orgkomas nekviecia pasinaudoti visu LBS nariu patirtimis, kompetencijomis ir entuziazmu ponavigacinio visciuku skaiciavimo renginyje. Juk vienisi vilkai, kuriu musuose yra daug, tikrai turetu kuom vertingu pasidalint. Ivertinant netektis siumetines navigacijos sezone, susitarimas del plaukiojimo saugos disciplinos laikymosi butent tarp vienisu vilku butu pats aktualiausias ir efektyviausias.

  Patinka

  1. Todėl, kad “žirafa didelė ir jai geriau matyti“. O aš kas toks, tarkime? 🙂 Galėčiau purpurinių prelegentų man pritaikytų epitetų visą sąrašą pridėti, tik – o kam?

   Ir dar: jiems ką – IYT procedūros ir patirtis reikalingi? 😉 Viską moka ir supranta patys, ne maži vaikai, o ir savo jūrmylėmis per sezoną ne vienas gal mane priplotų, kiek jų teturiu per visą gyvenimą… 😀 Ar tų taisyklių patys laikosi, čia jau kitas reikalas.

   Tiesą sakant, aš nemanau, kad LBS yra visuomeninė (nebent, dalies visuomenės narių, perfrazavus anekdotą) ir buriuotojų interesus atstovaujanti organizacija. Man ten į ją lįsti nėra jokio reikalo. Niekas ir nekvietė, tiesą sakant. Iš pradžių ketinau siūlytis, bet, matyt, buvo priežasčių rinktis ne LBSo, o IYT kelią, ir dėl to nei kiek nesigailiu. Nei aš dėl to tapau kažkuo “krūtesnis“, nei jie kažką manosi praradę. Mes, taip sakant, vieni kitiems netrukdom: jie gali mane ir panašius, kaip išsireiškėt, vienišus vilkus (koks jau ten iš manęs vilkas, aišku…), stoiškai ignoruoti, o aš, tarkime, nesu suvaržytas žodžio laisvės pasišaipyti, jei matau progą ar reikalą, nes žodis “kritika“ pas mus suprantamas kaip “patyčios“, o ne “patarimai su analize“, kuo tas žodis yra anglų kalboje, tarkime. Tiesą sakant, aš dažniau matau reikalą nusicenzūruoti ir patylėti, nors gal atrodo kitaip?

   Pakvies ir pasiklaus nuomonės dėl atestavimo, buriavimo skatinimo, mokymo programų ir pan. – matyt, sutiksiu. O nekvies, tai ir nereikia, vadinasi, nei jiems, nei man. Nes kiek man reikia ir nepatingiu, taigi ir čia galiu tą nuomonę pareikšti… 🙂

   Ačiū už gerą atisliepimą!

   Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.