Paprotestuokim! – kvietimas prisijungti prie mitingo


Publikuota gyvžurnalyje 2009-01-16

Beatsakinėdamas į vakarykštę savo temą apie cirką supratau (“Ostapa panieslo“ – kaip sakome vienoje nemarioje knygoje ir filme), kad reikia tą mano atsakymą verčiau iškart įdėti čia, idant vienu šiandieniniu protesto mitingu prie Seimo gal nederėtų apsiriboti:

Negirdėjot, kad ryt buriuotojai, vedini LBS, rengia protesto akciją, kad navigacijos sezonas pas mus per trumpas, lygiant su Europa, o mes joje, ar kur???

Bus nešamas simbolinis inkaras, kuris stabdo Lietuvos tapimą jūrine valstybe. Visi buriuotojai ir prijaučiantys eis susisupę į savo grotus (liet. “didbures“). Kam grotų neužteks, tas gaus suptis į stakselius. Spinakeriai, organizatorių teigimu, nepageidaujami, nes per spalvingai atrodo, tad gali sukelti per daug šventines asocijacijas. Štorminės burės dėl savo ryškios oranžinės arba raudonos spalvos – irgi. Per daug ekstravagantiška.

Dėl kitų aksesuaro detalių, siekiant išlaikyti stilių, dar aktyviai tariamasi su stilistu Petruškevičiumi bei dizaineriu Pogrebnojumi. Deja, paskutiniais mano turimais duomenimis, pastarasis, nepabūgęs, jei nesutiktų, netgi pasiūlymo sudaužyti jam akinius (nenormatyvinė leksika ir kreipiniai praleisti), spyriojasi, sakydamas, kad jo pavardė neturi nieko bendro netgi su irklavimu, o rodo tik kelią į rūsį.

– Nu tai viskas or lait! – buriuotojai jam atsako, nes rūsyje saugomas vynas, o ką daryti su girtu jūreiviu, jie žino ir taip, ne pirmiena. O kas ne tame kurse, kuris nubrėžtas šturmano, tas klausosi vokalinio-instrumentinio ansamblio “Akvarium“ atliekamos dainos “Čto nam dielat s pjanym matrosom“ iš jų 2008 metų albumo “Lošadj bielaja“ (gabalas Nr.11).

Šiomis eitynėmis ir protesto mitingu bus reikalaujama susikompromitavusio dėl perpus sumažintos navigacijos, neatitinkančios Europinio lygio, LR susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio atsistatydinimo. Nes kas čia per nesąmonė: vanduo skystas, kaip Europoje, laivai – iš tų pačių medžiagų, o algos navigacija – perpus mažesnė??? Arba tegul rūpinasi ledlaužiais. Reikalaujam!

O kitą pirmadienį įspėjamąjį streiką organizuoja metalistai.

Ne, ne metalurgai ar metalo pramonės darbuotojai (“preved CNC staklių operatoriams, tekintojams ir frezuotojams!“), o šios muzikinės krypties gerbėjai. Bus nešama peticija kultūros ministrui dėl to, kad Metallica ir vėl, nu kiek gi galima, neatvažiuoja į Lietuvą, o mes turime važiuoti dėl to pas estus ir latvius! Manome, kad tai yra nacionalinių interesų išdavimas ir aiškus korupcijos įtakoto lobizmo pasireiškimas.

Taip pat iniciatyvinė grupė teigia, kad jų interesai buvo grubiai ir neatsakingai pažeisti ir ignoruojami, valdžia visiškai su jais nesitarė, nes, grupės narių nuomone (vienbalsiai prabalsuota “oh, yeah!“, išskyrus vieną balsuotoją, trūkusį tūlike – bet tas gitaristas, liaudyje žinomas ir kaip išdavęs metalo idealus vardan popso grojimo įvairiose keistose grupės, visuomet prigėręs tūlike ir taip užmiega, vienok, jo pirštais rodomi “ragai“ posėdžio sekretoriaus protokole užskaityti kaip palaikymo balsas), būtų daug geriau ir nuskambėtų plačiau, jei Metallica koncertas būtų surengtas Lietuvoje Tūkstantmečio proga arba Kultūros sostinės kontekste. Larsas gal net Trispalvę prie Tama būgnų prisikabintų šalia besiplaikstančio daniško kryžiaus. Hetfildas žadėjo netgi dedikuoti Broken, Beat & Scarred dainą Lietuvos krizei, o Trujillo Robkė apsirėdyti Rūpintojėliu (ne, Kirk Hamet nieko nežadėjo – nebent gautų tautinę gitarą savo kolekcijai).

Papildomi metalistų iniciatyvinės protesto grupės pasiūlymai apima suregti Ozzyfest sostinės dienų kontekste, o Sharon pasakė, kad fejerverkus jie savo atsiveš (Oziui Šv.Ekstra alaus pavyzdžiai jau nusiųsti).

Tad va ir klausiu, kodėl mūsų, mokesčių mokėtojų-metalistų lėšos švaistomos visokiems nereikšmingiems ir neaiškiems projektams, lyginant su pasiūlytais ir neabejotinai skambesniais, aš klausiu, ką???

Taip ir riaušes prisišaukti galima! Ir čia jums ne pencinykai susirinks, žinokite! Death Comes festivalis “Geležinio kablio“ klube pasirodys tik nekalta pionierių sueiga! Hau!

O ūkio ministrui irgi dėl to atsirūgs, nes kodėl dabar mūsų lėšos, taip reikalingos investicijoms, taip atitenka latviams ir estams, kurie tokius koncertus rengia?

Dar ir Masiulis, aha, tas pats, savo atsiims – nes Bruce Dickinson nėra samdomas mūsų nacionalinio vežėjo flyLAL kaip boingo pilotas. Vien tik žinia apie jo pasamdymą atneštų didesnes pajamas ir žinomumą brendui, nei visas PR kartu sudėjus iki šiol!

Piketui iki 7 žmonių leidimo gauti nereikia, todėl vien gyvžurnalyje tuoj surinksime reikiamą grupę žmonių, o pirštais į juos rodyti nereikia…

Nes nu – nervai nelaiko, kas per durniai valdžioje!!!…

Protestuokim!

Užsirašyti riaušėms žemiau. Prašome taip pat pažymėti, į kurį mintingą eisite, ir ar atsivesite Puskepalį su kompanija.

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.