Kelionės, Marinistika

Mozūrai-2010, IV dalis: Geras planas – pusė kelionės!

“Ar jūs turite planą, misteri Fiksai? O taip, aš turiu planą, misteri Fiksai!“

– iš misterio Fikso monologo animaciniame filme “Filijo Fogo kelionė aplink pasaulį per 80 dienų“

* * *

Grįžkime nuo įgulos prie šio plaukimo ir visos kelionės plano.

Šeštadienis, 19 d. (birželio mėn.) – Devintinės (jų metu dera gerti arba “Bobelinę“, arba “Trejas Devynerias“).

Planuojam pasiimti 15:00 vietos laiku jachtą Gižycko COS (centralny osrodiek sportu – centrinė sporto draugija). Kadangi bus jau vakarop, tai tiesiog susikrauti į ją daiktus ir įdomumo dėlei porai valandžiukių iki saulės laidos prasukti ratuką Kisajno ežere pro salas, praplaukdami rytiniu pagrindiniu ir grįždami (arba atvirkščiai) vakariniu keliu, vadinamu Gulbių traktas (Labędzy Šlak). Pirmąkart plaukiantiems bus proga apsiprasti, o man – susipažinti su laivu.

Sekmadienis, 20 d. – Pasaulinė pabėgėlių diena (o!…).

Nuburiuoti (nes leidžiamos ten vien burės!) į Dobskie ežero draustinį pasidairyti retų paukščių, o nakvoti ramiai Štynorte uoste su visais patogumais. Dienos pavadinimas tinka – plaukimas nebus trumpas, per kelis ežerus.

Pirmadienis, 21 d. – Vasaros saulėgrįža (astronomų Joninės).

Nuburiuoti iki Mamerki (iš Dargin, kirsti Kirsajty ir Mamry ežerus), kur aplankyti OKH bunkerių kompleksą, o dar čia yra ir Mozūrų kanalo žiotys (arba pradžia). Švartavimosi alternatyvos, kurias reikia išsiaiškinti vietoje konkrečiai ir praktiškai: Trygort, Przystan ar Kietlice – nuo jų ne vieną km pliumpinti pėsčiomis, kiek rodo žemėlapiai, kurie rodo, kad prieplaukos Mamerkuose nerasta, kaip ir inkaruotės ženkliuko.

Antradienis, 22 d. – šiaip diena, kada vardadienius švenčia… (kažkas švenčia, ko nepažįstu).

Ogonki miestelis Šwięcajty ežere arba Zatoka Kal “už posūkio“ – kirsti link jų reiks visą Mamry, bet nors paburiuosim. Galima, jei reiks, nuplaukti ir per visą šį ežerą iki Kolonia Rybacka, esančią kitame gale, nes gi ten turi būti koks nors uostelis?…

Trečiadienis, 23 d. – Birželio sukilimo ir Tarptautinė olimpiadų diena (“svarbu dalyvauti, net jei ir rezultatai abejotini“).

Węgorzewo, kur apsidairyti, o gal kas švenčia Jonines su programa? Vis tik tai – didesnis miesteliukas apylinkėse po Gižycko, o į šį dėl laužų negrįši (pastarąjame buvo kažkokios ukrainiečių roko grupės koncertas). Savivaldybės ir turizmo informacijos centrų tinklapiai tyli, pranešdami, kad tik 25 dieną prasideda tarptautinis vaikų tautinių šokių festivalis Vengoževe, bet nei tas festivalis tralis-valis, nei diena tinka alaus mėgėjams, šokinėjantiems per išblėsusį laužą. Žvalgyba vietoje ras jei ne programą, tai bent jau paparčio žiedą, nusprendžiam.

Ketvirtadienis, 24 d. – Joninės, žinomos dar kaip Rasos bei Kupolės (bet jau po nakties, tai “nesiskaito“).

Roganty (į rytus nuo Pierkunowo Rog), grįžtam į Dargin ežerą. Stovyklavietė, žinoma iš praeito karto (lenk. polie biwakowie). Inkaruotė, miegas gamtoje, nebe uostelyje (reikia gi duoti kiek “turistavimo“, ar ne?), maudynės čia pat prie jachtos, o gal ir žvejyba (gi ne veltui Gižycko herbe – trys karšiai!).

Penktadienis, 25 d. – kažkas iš nepažįstamų ir vėl švenčia vardadienius (o žmonėms be fantazijos daugiau ką nors minėti su “ugniniu vandeniu“ nėra kaip).

Gižycko COS, ekskursija po miestą: Bojeno tvirtovė, pasukamas tiltas, pietinis molas, šv. Brunono kryžius, gal vandentiekio dar bokštas ir pan.

Šeštadienis, 26 d. – Tarptautinė kovos su narkomanija diena, tarptautinė diena prievartos aukoms paremti (va narkomanai po tos kovos – prievartos aukos, ar ne?).

Priduodam jachtą iki 11:00 ir keliaujam namolio.

* * *

Planas pristatytas įgulai, paaiškinti numatomi oficialūs renginiai (kalbos iš tribūnos, o po to šokiai), lankytinos vietos ir objektai. Kelionės planas sudarytas taip, kad būtų ir truputis paburiavimo (nepervargstant – gi dar ne visi žino, kas tai yra), ir truputis pažintinio paturistavimo, ir poilsio (bikini, saulė, maudynės ir pan.). Žodžiu, kad visiems būtų smagu, nors kai kam ir iššūkiai yra smagumas.

Prieštaraujančių nėra. Dievulis aukštybėse ironiškai šypsosi ir sau bubnija po nosim: “Planuok, žmogau, planuok, o aš pasijuoksiu…“

* * *

Pradžia: “Ieškoti, ko nepametus“

Ankstesnis: “Įgula – svarbiausia!“

Tęsinys: “Tetris, arba Kur (ne)emigravo Kubilius“

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s