Filmas apie nachimoviečius


Kol kas dar apie mūsų jūrų kadetus filmų niekas nekuria. Galima, spėju, netgi iš nedidukų trupinių sukurti, net kai ir nėra ilgos istorijos, bet va dokumentalistams rūpi kol kas kiti dalykai. Na, gal kada nors ir bus. Tikėsimės.

O va kas supranta rusiškai, galite pažiūrėti nedidelį filmą apie Nachimovo vardo karinių jūros kursantų mokyklą Sankt-Peterburge – (spausti)

Mane asmeniškai pralinksmino nachimoviečių paprotys išblizginti Petro I nosį… Mūsų buriuotojai tai lyg ir dėl savaime suprantamo (?) fetišo trina Nidos undinėlės biustą per Kuršmarių regatą, tikėdamiesi prisišaukti gerą vėją. Kaip moteriškos bronzinės krūtys siejasi su vėju, tai joks senbuvis ar marių vilkas net nepaaiškins, bet va – tradicija yra tradicija.

Tiems, kas yra bent viena ausimi girdėję apie nachimoviečius, irgi bus įdomu sužinoti, kad mokykla iš tikro nėra tiek sena, tačiau gerai sukurtas mitas, kad ima šaknis net nuo tų laikų, kuomet Petrui nosį galėjai patrinti ne metalinę, o tikrą (jei leistųsi, aišku).

Kas bus Petrapilyje ir nurėplios prie “Auroros“ muliažo, atsigręžkite – anapus gatvės ir yra ta nachimoviečių mokykla.

O apie tai, kaip Petras mokino bajorus buriuoti, aš dar parašysiu. Juolab, kad yra sąsajos ir su Kaunu (!), ir su dabartine mūsų KJP vėliava.

Malonaus filmo žiūrėjimo!

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.