Skonio reikalas arba “Tryse valtyje, neskaitant vištos, arba jachtoje – be vištos“


Žiūriu, kas receptais vis dalinasi, kas keptuvių prekinius ženklus lygina, kas prekybos centrų asortimento ir kainų santykį tyrinėja prieš lietų, tai, pagalvojau, kuo aš prastesnis? Negi negaliu naujos rubrikos pradėti? Kambuzas – tai jūreiviškai virtuvė, tai ir receptus gal reiktų pradėti rinkti kokius laivėms tinkamus?

Šį receptą nužiūrėjau iš aukštosios kulinarijos guru Bilo laidos “Skonio reikalas“. Nesu garantuotas dėl recepto autentiškumo (žiūrėjau viena akimi ir neužsirašinėjau, o ten per laidą kokius penkis išdėsto), ir paskambinti neturiu kaip jam, kad pasitikslinti. Laida buvo, mat, apie Kroatiją ir apie jachtas užsiminta, tai, spėkite, ar to nepakanka, kad mane prilipintų?…

O kroatai naudoja daug česnako. Tai va gal jį ir pamiršau. Bet šįkart tai, ką prisiminiau, o pavadinimas toks ir yra, kokį pateikiau, ir kas iš to man gavosi.

Iškart sakau – abejoju, ar laivėje šį patiekalą pasidarysite. Mat reikia orkaitės. O dažniausiai apsiribojama tik virykle. Todėl nekantriems iškart siūlau Kroatijos kapitono žuvienę, o krante esantiems – skaityti toliau.

Pirmiausia pasidarot ant “blėkos“ iš kepimo folijos, anot Bilo – “kišenę“, o manding – “stalčių“. To reiks, kad padažas neišbėgtų. Nors turėtų tikti ir tokios kepimo skardinės formos, kas turit.

Tada pašlakstot alyvuogių aliejumi, kad vištienos file nepriliptų. File gabaliukus padruskinat ir papipirinat. Iš abiejų pusių, ar bent aš taip dariau.

Tada suguldot į “stalčių“. Barstot čiobreliais. Daug. Bilas liepė negailėti. Negailim.

Tuomet apdedam sviesto gabaliukais, apšlakstom alyvuogių aliejumi ir, kaip čia kitaip rasti alibi vidury dienos įmaukti – baltu vynu. Kepimui tinka prastesnis, bet, ei – kas čia kalba apie kepimą? Imkite tą, kurį gersite! Mano atveju buvo Calvet Reserve du Ciron – Premieres Cotes de Bordeaux 2007 metų (kad ir ką tai reikštų). Vištos file ir dvi pakuotės tiek daug neišgers, kiek liks patiems.

Imam porą (ne du, o tokį svogūno pakaitalą) – nupjaunam galą ir jo žalią vainiką. Supjaustom gręžinėliais ir apdėliojam. Mauktelim vyno.

Tada imame “užklotą“ – kumpelius. Bilas rekomendavo riebesnius, o aš paėmiau Nemateko ”Aromatinius“. Ir nesigailėjau, užbėgant už akių, nes toks aromatas bekepant pasklido!..

Žodžiu, užklojam ir kišam į orkaitę – vidutinės temperatūros. Mano atveju buvo 180 laipsnių Celsijaus. Kepti reikia 25-30 minučių, bet, kaip perspėjo Bilas, ne daugiau 30-ties, nes tiek užtenka file iškepti. Aš kepiau 28 min. Vidurkis.

Tada gurkštelim vyno ir pagundą užkemšam atitinkamu kamščiu, nes prisisrėbsim nesulaukę patiekalo. Belaukiant galima užsrėbti barštukų. Vynas vėsta šaldytuve…

Ištraukiam, su viskuo gabalą dedam į lėkštę, apšlakstom (ne, ne vynu!) ten esančiu padažu. Įsimetam marinuotų slyvinių pomidoriukų. Dar estetai gali pasipuošti petražolėmis. Alkaniems tiks ir taip.

Vyną dabar galima gerti teisėtai. Skanaus!

Procesą via Skype neakivaizdžiai stebėjo ir buvo replikomis kankinamas nepietavęs lokyz. Liko ir jam, bet… nespėjo Bugatti nusipirkti, Kalifornijos muziejus iš panosės nugvelbė, tad negalėjo atlėkti tą šimtuką kėmė iki rezultato. Todėl prisprogau ir, skaityk, jo porcija.

Ko ir jums linkiu patiems išsikepus!

Komentarų: 10

 1. Bilo čia receptas, ne mano. Ir tikrai pagal principą gaminamas “oi, tingiu“. 🙂
  Tai česnako ten reikėjo – beragaudamas padariau išvadą, kad buvau tą vis tik pamiršęs… Nes čiobreliai sukuria tokį salsvą skonį, tai norisi aštriau.
  Vyno sakiau, kad daug pilti nereikia vištoms – sau reikia! 🙂 Ten padažui ir taip užtenka ir sviesto, ir aliejaus…
  Bilas patarė riebesnius kumpelius dėti, tai net įdomu, kaip su lašinukais gaunasi?

  Patinka

 2. paskaičiau, patiko, pasidariau:) patinka man tokie receptai, kur “nieko“ nereik daryt:)
  tik, aišku, receptą kiek modikavau:) įdėjau pora skiltelių česnako, tikrai tiko, vyno gal kiek ir per daug vyras šliūkštelėjo.. apdėjom ne kumpeliais, o lašinukais. matyt, neišaiškinau, ko reikia, o gal ir iš tikro nerado..:) nieko, irgi tiko:)
  vnž, ačiū už idėją;)

  Patinka

 3. Romas ir be citrinų, žinok, gerai… 😉
  Galima ir pažvejoti. Dažniausiai maistą krante susikraunam – visi tingi su žuvies darinėjimusi terliotis. Bet jei būtų žvejybos fanatikas ir žuvies kepėjas – mielai sueitų ir žuvis! 🙂

  Patinka

 4. O plaukdami nežvejojat? Citrinų pakankamai nuo skorbuto pasiimat? (skaičiau Žiulį Verną). Citrinos su romu gerai 🙂

  Patinka

 5. Ten CITATA buvo, nesijuok! 😀 Va, Vilpišauską derėtų vadinti archeologinės kulinarijos guru, tarkime. 🙂
  Mobi irgi gerai, svarbu, kad ne dickas… 😉
  Tai va ir galvoju, kad gal reiktų rubriką pratęsti. Tik kad aš su puodais nelabai draugauju… 😦 Reiktų specialisto. Nors, manau, kad dar ką nors įdėsiu. Mano ekipažuose vis merginų būna daug, tai koku pabūti netenka – būnu valgytoju. O vienok, gal prispirs kada. 🙂

  Patinka

 6. “aukštosios kulinarijos guru Bilo laidos “Skonio reikalas““ 😀
  Čia aišku mano asmeninė nuomonė. Bet progresuoja.
  Į temą. Aš maniau, kad kambuze pirmu numeriu turi būti “makarony po flotski“, o antru banginio ten kažkuri dalis, jau nepamenu koks ten Mobi Dike buvo 🙂

  Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.