Knygos

Savate rusų filme “Žandenos“

Malonus netikėtumas: savate, o tiksliau – la canne, 1990-ųjų metų rusų filme “Žandenos“ (Bakenbardy). Savotiškai susišaukia su mano neseniai aptartu Guy Ritchie režisuotu “Šerloku Holmsu“.

O šis filmas “Žandenos“ dėl pas mus tuomet vykusių politinių pokyčių praėjo visiškai nepastebėtas, o gal ir net nebuvo niekaip matomas – visai atsitiktinai pastebėjau per rusų filmų TV kanalą. Kaip bebūtų, tai ir Viktoro Suchorukovo, dabar jau populiaraus aktoriaus (žinomiausias vaidmuo – Totorius filme “Brolis“ ir “Brolis-2“) debiutas kine.

Kas įdomiausia, tai jis filme yra ne šiaip poeto A. Puškino (iš čia ir “stiliagiškos“ žandenos) gerbėjas, nuolat poetą cituojantis, kurio eilės pritaikomos, beje, ir smogikų skanduotėms, bet kartu ir la canne, arba kovos su vaikščiojimo lazdele, meistras!

Interviu aktorius pasakojo, kad režisierius tuomet suabejojo, ar šis tik nebus jau per senas vaidmeniui, į ką aktorius atrėžė, kad “tai čia jo herojus per jaunas, nes turėtų būti su penkiais aukštaisiais ir neaiškaus amžiaus“. Vaidmeniui patvirtino, o nuo šio filmo prasidėjo ir vieno keisčiausių (kaip pats Viktoras Suchorukovas sakė, kad jis “suvaidino visokius degradus, pradedant pusdurniais, baigiant Leninu“; beje, jis vaidino ir imperatorių Pavelą I) aktorių karjera kine.

Ištrauka iš filmo, kur jo puškinistų gauja sutriuškina lermontovistų grupuotę (greta kitų cituojamų filmo scenų):– Kas jūs tokie?
– Mes? Mcyriai!
(M. Lermontovo poema – mano past.)
– Hm… Ir kuris iš jūsų pagrindinis mcyrius?…

O pati la canne scena, kaip Viktoras demonstruodamas savo pranašumą lazdele elegantiškai sutriuškina “kačiokų“ gaują, kurie po to persimeta į jo “klubą“ ir pripažįsta šiojo lyderystę, yra ne prastesnė, tik, deja, ištraukose aukščiau neparodyta, ir už Bruce Lee sceną filme “Fist of Furry“, kuomet jis restorano galiniame kieme demonstruoja kung-fu.


La canne – sena bartitsu iliustracija

Šis filmas – savotiškas kino raritetas, kurį rekomenduoju pažiūrėti ne tik šio aktoriaus, bet ir kovos meno gerbėjams bei tikriems vertintojams. Nors filmas, dar kartą perspėju, ir ne kovinis, o pradžia yra, mano galva, perdėtas ir per daug ištemptas mėgavimasis perestroikos ir glastnost suteiktomis tuomet galimybėmis.

Reklama
Standartinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s