Žurnalas


Drybsau praėjusį savaitgalį grand SPA “Lietuva“ Druskininkuose ant šezlongo tarp smėliuko po pliuškenimosi, kaitinamas “inkubatorinių“ lempų “Saulės oazės“ patalpoje, ir vartau žurnalą “Aviacijos pasaulis“: 20 Lt (jei pirkti, nes ten tiesiog mėtosi, kadangi redakcija kas mėnesį 300 numerių išdalina įvairioms įmonėms bei organizacijoms, šaunuoliai!), išeina kiekvieną mėnesį štai jau aštuonerius metus ir užsidaryti dėl sunkmečio neketina (redaktorė interviu teigia, kad jiems tas mažai gresia, kadangi yra nišinis produktas – tai baisiau visokiam masiniam “gliancui“). Šis žurnalas, kiek supratau, taip pat prarijęs ir “Lietuvos sparnus“, kurie yra kaip vidinis priedas žurnale.

Tai štai ką aš dabar galvoju ta proga, kolegos buriuotojai (nors aš nesu tikras buriuotojas): LBS gali užsikasti ne tik kad po pernykščiais lapais, bet paieškoti ir dar senesnio komposto. Daugiau neturiu ką pridurti.

Išvadas darykitės patys.

Komentarų: 9

 1. Tik vienas numeris teišėjo? Tuomet nesistebiu, kodėl nepastebėjau. 🙂
  “Aviacijos pasaulis“ eina, o dar klausimas, ko daugiau: lakūnų ar buriuotojų. Jei lakūnų nuo žodžio “lakti“ ir pilotų nuo žodžio “pilti“, tuomet, manau, ir buriuotojai tą žurnalą skaito, tą ką čia dar vieną leisi?…
  Jei buriuotojams savo žurnalo nereikia, nors visi pripažino, kad žurnalas kaip ir buvo geras, tuomet tai irgi kai ką pasako. Ir – po kompostu.

  Patinka

 2. p.s.
  prisiminiau istoriją su p-žurnalu “Ant bangos“.
  gavau aš 10 vnt. platinti. nusivežiau į Mingę kaip tik tą savaitgalį, kai vyko talka. t.y., kai susirenka vienon vieton apie 20-30 buriuotojų.
  ir… parsivežiau. gal 2 tik pirko.
  imho, tai tik rodo, kad patiems buriuotojams jo nereikėjo.
  man nesuvokiama, kaip nenusipirkti _pirmo_ žurnalo leidinio. juolab, sau artima tema.
  bet “yra, vat’, kaip yra, vat'“

  Patinka

 3. arbusis.lt pavadinimo nesiskolino. šovė galvon, kai pirmasis netiko. ir tik išleidus į virtualų eterį, prisiminiau popierinį žurnalą. išsitraukiau iš lentynos (turiu dar kelis egz.) — na taip, žodžių derinys tas pats.
  dabar jau būtų galima ginčytis, kas tam deriniui didesnį populiarumą padarė, nors kas pirmas panaudojo — nesiginčiju.
  dėl paties žurnalo. jis tikrai buvo geros spaudos kokybės (tik įrišimas prastas — ilgiau ir dažniau pavarčius puslapiai išsiklijuoja), puikių nuotraukų (ne vogtų ir geros rezoliucijos). turėjo LNK užtikrinimą dėl reklamos. galėjo gyvuoti.
  manęs prašė jo antrajam numeriui parašyti viena tema. medžiagą jau buvau surinkęs, bet žurnalas ėmė ir numiro…
  nesiimu spręsti kodėl, bet VBS pranešinėja, jog tai buvo ne finansinės, o žmogiškos priežastys. kur du susipešė, pralaimėjo visi.
  nematau reikalo nei LBS, nei dar kažkam leisti buriavimo žurnalo LT. nors pats tokią mintį seniai gvildenau. vis tik niša per maža, reklamos, skaitytojų nedaug, kaip išsilaikyti? popierius juk.
  juolab, žurnalai turi specifiką — parašyti tai, ko nerasi internete ar kasdien. kas apsiimtų?
  o dėl tojo “Aviacijos pasaulis“ tai net nustebau, kad jis dar leidžiamas. nes kartą kolega užsiminė, ar nežinau kam reikia darbuotojo…
  imho, čia kaip su žurnalais “Kelias“, “Jūra“ ir pan. — turi gerą užnugarį. gal ministerija, kad kokia didelė bendrovė moka pinigus (kaip B.Lubys savo žiniasklaidai), tai ir išsilaiko.

  Patinka

 4. Niekur aš nedingau. Lokyz, antai, manau, kad jau ir užsikniso skaityti, ką esu prirašęs kitur… Bet tai jo ir kantrybė, sakyčiau! 🙂
  Perspėjau, kad kai Mušromaitė ateis į valdžią, Lietuvoje pasidarys liūdna-liūdna… Bet vėžiai gyvi išverda jei palaipsniui ugnelę kūreni – neišlipa, vis “pripranta“. Tai apie ką rašyti? Palauksiu “Metallica“ verčiau.
  O čia labai rašyti nėra irgi apie ką – ne sezonas.

  Patinka

 5. Nebūtinai LBSui – čia puntukėlis bendrai į buriuotojų darželį. Antai, skraidūnai turi, o romantikai (sic!) – ne. Kaip panašiai rašiau apie Baltuškos knygą – “o, tie lakūnai (nuo žodžio “lakti“), jie savo istorijos knygą jau turi“. O paskui tik – pyst! Žiū, jau randu ir Baltuškos! Tai gal dar vilčių yra? 🙂
  Kita vertus, leidinio buriuotojams nebuvimas irgi apie kai ką kalba…
  “Ant bangos“ nepamenu, žinok. Arbušį – pamenu. Tiktų į redkolegiją ir popieriniam variantui. 😉

  Patinka

 6. “Aviacijos pasaulis“ išgyvena tikrai ne geriausius laikus – vis pasigirsta kalbų, kad kiekvienas numeris gali būti paskutinis. Ir gyvas jis, matyt, tik entuziastų dėka.
  Pameni, buvo toks toks buriavimo žurnalas “Ant bangos“ (čia ta patį pavadinimą pasiskolino arbusis.lt) – net užsieniečiai stebėjosi jo spaudos kokybe, bet neišsilaikė.
  Kita vertus, “Tūkstantmečio Odisėja“ įrodė, kad net ir tokie sudėtingi projektai įmanomi ir įgyvendinami.
  Nesu tikras ar čia išties priekaištas LBSui? Manai, kad jis ir turėtų užsiimti leidyba?

  Patinka

Parašyk atsiliepimą čia:

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.